Putins neapmeklēs G20 samitu Bali

Krievijas prezidents Vladimirs Putins neapmeklēs 15. un 16.novembrī plānoto G20 valstu samitu Bali, aģentūrai Reuters apstiprinājušas gan Indonēzijas, gan Krievijas amatpersonas.

Putina vietā Krieviju pārstāvēs Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Ir plānots, ka Putins pieslēgsies vienai no samita sanāksmēm virtuāli, informējis Indonēzijas Investīciju ministrijas preses sekretārs Džodi Mahardi (Jodi Mahardi).

Kā G20 samita organizētājvalsts, Indonēzija ir izjutusi spiedienu gan no Rietumvalstīm, gan Ukrainas. Indonēzija ir tikusi aicināta atsaukt ielūgumu Putinam, un izslēgt Krieviju no G20 valstu grupas tās izraisītā kara Ukrainā dēļ. Kā norāda organizētājvalsts pārstāvji, šādu lēmumu var pieņemt tikai tad, ja par to vienprātīgi iestājas visas dalībvalstis.

Krievijas vēstniecības Indonēzijā pārstāvis apstiprināja, ka Putins samitu neapmeklēs, bet nesniedza plašākus komentārus. Indonēzijas prezidents Džoko Vidodo (Joko Widodo) pirms samita cenšas regulēt ģeopolitiskās situācijas radīto saspīlējumu G20 valstu vidū.

Šī gada tikšanās ir cietušas gan no atteikšanās piedalīties, gan boikota draudiem, ko izraisa Krievijas iebrukums Ukrainā.

Vidodo nesenā intervijā Financial Times norādījis, ka Krievija tiek gaidīta samitā, taču raizējas, ka samitu pārmāks spriedze starptautiskajās attiecībās. «G20 samits nav politisks forums. Tā jēga ir ekonomika un izaugsme,» viņš teica medijam.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas