MVU joprojām ir pieejami kredīti bez ķīlas

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM un Swedbank sadarbība turpina portfeļgarantijas – valsts atbalsta finanšu instrumentu pieejamību maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), atgādina kredītiestādes mediju dienests.

Šis valsts atbalsts pieejams uzņēmumiem, kam nav sava pietiekama nodrošinājuma kredītam, un atbalsta programma ir veids, kā tiem nodrošināt finansējuma pieejamību sarežģītos ekonomiskos apstākļos. 

Finansējums ar portfeļgarantiju var tikt izmantots gan apgrozāmajiem līdzekļiem uzņēmuma ikdienas izdevumiem, gan investīciju aizdevumiem (piemēram, iekārtu iegādei un būvniecībai), kā arī pasākumiem energoefektivitātes uzlabošanai uzņēmumā. Aizdevums pieejams līdz 250 tūkstošiem eiro, savukārt bez ķīlas iespējams iegūt līdz 70 tūkstošiem eiro. Izsniedzot aizdevumu ar ALTUM portfeļgarantiju, Swedbank, kā tiek apgalvots tās paziņojumā, nodrošināšot šādam klientam ātru aizdevuma noformēšanas procesu, piedāvāšot klientiem zemāku kredīta procentu likmi un labvēlīgākus finansēšanas nosacījumus.

Kopš 2018.gada ar ALTUM portfeļgarantijām ir atbalstīts 121 uzņēmums.

Swedbank tiem ir piešķīrusi finansējumu apgrozāmajiem līdzekļiem un investīcijām attīstībai kopumā par vairāk nekā 12 miljoniem eiro. Vidējā finansējuma summa, kas izsniegta vienam uzņēmumam, ir 106 tūkstoši eiro.

Swedbank ar valsts attīstības finanšu institūciju ALTUM sadarbojas vairākās programmās: sniedzot kredītu garantijas daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmai, paralēlo (mezanīna) aizdevumu programmai un citiem projektiem. Tāpat kredītiestāde piedāvā arī Eiropas Investīciju Fonda garantiju programmu mikrouzņēmumiem jeb EaSI, nodrošinot mazāko pirmo iemaksu, ja tiek ņemts līzings.

Lasiet arī: Mazie uzņēmumi turpina piesaistīt finansējumu attīstībai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas