Navaļnijs atkal ievietots karcerī

Krievijā cietumā ieslodzītais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs pirmdien atkal uz 15 dienām ievietots karcerī, teikts paziņojumā Navaļnija sociālo tīklu profilos.

Politiķim arī noteikti “ierobežojumi attiecībā uz pārtikas iegādi”, “gandrīz pilnībā atcelts vēstuļu rakstīšanai atvēlētais laiks”, bet laiks pastaigām noteikts agrās rīta stundās.

Navaļnijam šujmašīna novietota blakus kamerā, nevis kopīgajā cehā.

“Nav vienkārši sēdēt piesmakušā būdā, un vēl arī tur šūt,” ierakstā sociālajos tīklos atzina Navaļnijs.

Kā uzskata opozicionārs, viņš karcerī ievietots, jo viņa līdzgaitnieki publicējuši ziņas, ka Federālais Sodu izciešanas dienests iepērk produktus par paaugstinātām cenām.

Savukārt Navaļnija advokāts Vadims Kobzevs tviterī norādījis, ka viņa aizstāvamais sirgst ar “nezināmu kuņģa slimību”, kas saasinājusies pēc iepriekšējās ievietošanas karcerī.

Tā rezultātā pagājušās nedēļas nogalē naktī no piektdienas uz sestdienu uz opozicionāra kameru izsaukta ātrā palīdzība.

Pēdējo divu nedēļu laikā Navaļnijs zaudējis astoņus kilogramus svara, norādīja advokāts.

Navaļnija slimības netiek ārstētas, bet uz jautājumu, ar ko viņš sirgts, cietuma ārsts atbildējis: “Tagad taču ir pavasaris, visiem ir saasinājumi.”

Sūtījumi ar zālēm, ko politiķim sūta viņa māte, “kolonija nekaunīgi neizņem no pasta, tās tiek sūtītas atpakaļ”.

“Raugoties uz kliedzošo un ļoti dīvaino situāciju ap Navaļnija veselību, ar lēkmēm, pazīmēm, kādu viņam nekad nav bijis, mēs neizslēdzam, ka viņu vienkārši pamazām indē,” norādīja advokāts.

“Tāpēc, lai viņa veselība nepasliktinātos krasi, bet pakāpeniski, tomēr konsekventi. Tas var izklausīties kā murgi vai paranoja kādam citam, bet ne jau Navaļnijam pēc Novičoka.

“Mēs turpināsim pieprasīt, lai tiktu veikti toksikoloģiskie un radioloģiskie izmeklējumi,” norādīja advokāts.

Lasiet arī: Vulkāna izvirdums Kamčatkā pārklāj plašu teritoriju ar pelniem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas