NBS gatavība atbilst esošajiem drošības riskiem, apliecina NDK vadītājs

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku gatavība ir atbilstoša esošajiem drošības riskiem, šādu vērtējumu intervijā TV3 pauda Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Jānis Dombrava (NA).

Politiķis uzsvēra, ka algotņu grupējuma Vagner un Baltkrievijas darbībām aizmugurē stāv Krievija ar savām interesēm, tāpēc Latvija rūpīgi vēro norises kaimiņvalstī un militāru spēku koncentrāciju tuvāk Latvijai novērtē kā jaunus drošības riskus.

Saeimas deputāts pauda, ka neredz nepieciešamību pašlaik Latvijas pusē veikt būtiskus jaunus soļus, neskatoties uz “Vagner” kādu jaunu kustību Baltkrievijā, lai arī

pastāv zināmi provokāciju riski Suvalku koridorā.

Viņš skaidroja, ka Latvijas militārpersonu vērtējumā bruņoto spēku gatavības pakāpe ir pietiekama, lai atbildētu uz esošajiem drošības riskiem. Dombrava atgādināja, ka kopš Krievijas kara pret Ukrainu sākuma ir pieņemti stratēģiski būtiski lēmumi gan NATO, gan nacionālā līmenī, palielinot gatavību atbildēt dažādiem drošības riskiem.

Komisijas vadītājs lēsa, ka Krievijas sāktā kara rezultātā mūsu valstī

samazinās Latvijas drošībai bīstamo Krievijas “urrāpatriotu” skaits. 

Savukārt taujāts, kas Latvijā tiek darīts iedzīvotāju civilajai aizsardzībai būtiskā patvertņu jautājuma risināšanai, Dombrava atzina, ka civilā aizsardzība valstī bija atstāta novārtā, bet Iekšlietu ministrijas jaunā vadība solot uz rudeni nākt klajā ar piedāvājumu risinājumiem.

Lasiet arī: NBS komandieris: Vagner ir informatīvā kara produkts un daudzi uzķeras uz viņu “glorificēšanas āķa”

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas