Nedēļas iesākums būs pavasarīgi silts

Pirmdien, 8.aprīlī, mākoņi pašķirsies tikai vietām, ļaujot uzspīdēt saulei. Laiks būs lielākoties sauss, dienas laikā tikai dažviet, galvenokārt valsts dienvidos, var sagaidīt nelielu lietu, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, kas nakts stundās atsevišķos rajonos veicinās miglas veidošanos. Nakts būs samērā silta, gaisam neatdziestot vairāk par +4….+10 grādiem, un dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +10…+17 grādiem. 

Otrdien un trešdien laikapstākļi būtiski neatšķirsies – mākoņi mīsies ar sauli, brīžiem uzlīs, otrdien valsts austrumos iespējams pat pērkona negaiss. Vējš trešdien iegriezīsies no dienvidrietumiem, rietumiem un pakāpeniski pieņemsies spēkā, kļūstot brāzmaināks.

LVĢMC norāda, ka šajās dienās ieplūdīs siltāka gaisa masa – ja otrdienas naktī gaisa temperatūra saglabāsies tāda kā iepriekšējā naktī, tad trešdien tā pārsvarā būs +8…+13 grādu robežās. Tāpat jūtami siltāks būs arī diennakts gaišajās stundās, kad termometra stabiņš daudzviet pakāpsies līdz +17…+22 grādiem, vietām pat pietuvojoties +25 grādu atzīmei. Vietām Kurzemes piekrastē gaiss neiesils vairāk par +8…+13 grādiem, līdz ar to Latvijas teritorijā dienas laikā būs novērojami lieli temperatūras kontrasti.

Nedēļas otrā puse nesīs izmaiņas laikapstākļos, jo termometra stabiņš +15 grādu atzīmi sasniegs vairs tikai vietām, kā arī kļūs vējaināks, līdz ar to sajūtu temperatūra būs vēl zemāka. Tāpat kā nedēļas iesākumā, arī tās turpinājumā brīžiem varēs manīt pa kādai lietus lāsei.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā | Aizsardzības ministrija iesniedz likumprojektu par aizsardzības nozares stiprināšanu; Ukrainas premjerministrs ierodas vizītē Lietuvā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas