Nedēļas sākums nesīs vējainu un lietainu laiku

Nedēļas sākumā daudzviet gaidāmi nokrišņi, kā arī brāzmains vējš. Nedēļas turpinājumā nokrišņi mitēsies un gaidāms sausāks laiks, prognozē. 

Ieplūstot siltākai gaisa masai, gaisa temperatūra diennakts gaišajās stundās pakāpeniski paaugstināsies, nedēļas izskaņā tā jau vietām pārsniegs +25° atzīmi.

Pirmdien mākoņi aizklās lielāko debesu daļu, naktī vietām, bet dienā jau plašākā teritorijā atnesot lietu, iespējama ir arī pērkona negaisa veidošanās.

Dienvidrietumu, dienvidu vējš visā valsts teritorijā pūtīs mēreni līdz mēreni stipri, piekrastes rajonos un Kurzemē brāzmās tas pastiprināsies līdz pat 20-22 m/s.

Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz +12…+16°, bet dienā tā būs +17…+21° robežās.

Otrdien, mākoņiem mijoties ar sauli, brīžiem, lielākoties Latvijas rietumu un centrālajos rajonos, gaidāms lietus, kā arī pastāv pērkona negaisa risks. Dienvidrietumu, rietumu vējš lielā daļā valsts saglabāsies brāzmains, taču uz vakarpusi sāks pakāpeniski pierimt.

Lai gan gaisa temperatūra naktī būs līdzīga kā pirmdien, dienas laikā dažviet dienvidaustrumu rajonos gaiss iesils līdz +22…+24°.

Trešdien vēl vietām ir gaidāmi nokrišņi, taču nedēļas otrajā pusē, pastiprinoties anticiklona ietekmei, laiks kļūs sausāks un mierīgāks.

Nakts stundās gaisa temperatūra saglabāsies tāda kā līdz šim, taču dienas kļūs siltākas, termometra stabiņam nedēļas izskaņāvietām pakāpjoties virs +25° atzīmes.

Sinoptiķi vērš uzmanību, ka, spīdot saulei, UV indekss ir vidēji augsts līdz augsts, tāpēc ilgstoša uzturēšanās tiešos saules staros dienas vidū un pēcpusdienā nav vēlama. 

Lasiet arī: Brīvdienās laiks būs lietaināks, vējaināks un vēsāks

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas