No Saskaņas izslēdz Rēzeknes pašvaldības vadītāju

Partija Saskaņa nolēmusi izslēgt no savām rindām Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču. Šāds valdes lēmums pieņemts pirmdien, 6.februārī, pārmetot viņam partijas diskreditāciju un statūtu pārkāpumus.

Partijas līderis Nils Ušakovs sacīja, ka Bartaševiča komunikācijas stils, nesaprotamā rīcība un nevēlēšanās piedalīties partijas kongresā liecina par mēģinājumiem kaitēt partijai, kas politiskajam spēkam nav pieņemams.

Lēmums par Bartaševiča izslēgšanu partijas valdē pieņemts vienbalsīgi.

Iepriekš Bartaševičs sociālajos tīklos aicinājis boikotēt partijas kongresu, paudis melīgu informāciju par tā norisi un par partijas nostādnēm nozīmīgos jautājumos, skaidroja valde.

Vaicāts par to, vai Bartaševiča izslēgšana no partijas nemudinās Saskaņu pamest arī citiem Latgales politiķiem, Ušakovs norādīja, ka patlaban viņa rīcībā neesot informācijas par kādiem politiķiem, kas varētu izstāties no politiskā spēka.

«Nezinu, ko domā citi, kas ar viņu sadarbojas,» komentēja partijas līderis, piebilstot, ka arī Bartaševiča darbs Rēzeknes domes priekšsēdētāja amatā ir atkarīgs no turpmākajiem politiskajiem lēmumiem, kas patlaban vēl nav prognozējami.

Pēc neveiksmes Saeimas vēlēšanās Saskaņas vadību kongresā nolemts uzticēt trīs līdzpriekšsēdētājiem, šajos amatos 28.janvārī ievēlot ilggadējo partijas līderi, Eiropas Parlamenta deputātu Nilu Ušakovu, bijušo Saeimas deputāti Regīnu Ločmeli un Rīgas domnieku Andri Morozovu.

Pirms Saskaņas kongresa arī Bartaševičs bija pieteicis pretenzijas uz partijas vadīšanu, taču saņēma nopēlumu par savu politiskā redzējuma izklāstu debatēs pirms kongresa. Tā rezultātā reģionālais politiķis paziņoja, ka uz kongresu nedosies un aicināja arī citus partijas biedrus to boikotēt. Pēc kongresa Bartaševičs apšaubīja tā lēmumu likumību.

Līdz ar Bartaševiču aicinājumu boikotēt kongresu bija parakstījušas arī partijas Rēzeknes novada organizācijas vadītāja Jekaterina Ivanova un Ludzas novada organizācijas vadītāja Jevgenija Kušča. Kongresā tika ievēlēta jauna Saskaņas valde, kurā nebija ne Bartaševiča, ne Ivanovas un Kuščas.

Bartaševičam tiekot izslēgtam no partijas, Saskaņa zaudē savu pēdējo lielo «varas bastionu», jo vēl pirms kongresa par izstāšanos no tās un jauna reģionālā politiskā spēka dibināšanu paziņoja Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš. Pērn rudenī partija nespēja iekļūt Saeimā, bet vēl pirms tam Saskaņa zaudēja varas pozīcijas Rīgas domē.

Lasiet arī: Urbanovičs «vēl veiksmi» Elksniņam; politologs: Saskaņa paliek ar Latvijas valsti 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas