Nordeka nepiekrīt KP piemērotam sodam

Pasažieru pārvadātājs ar autobusiem AS Nordeka nepiekrīt Konkurences padomes (KP) lēmumam par soda naudas piemērošanu saistībā ar kompānijas dalību aizliegtā vienošanās, pauž kompānijas vadība.

«Nordeka apstiprina, ka ir viens no pasažieru pārvadājumu uzņēmumiem, pret ko ir vērsusies KP,» norādīja kompānijā, uzsverot, ka tā nepiekrīt KP lēmumam – uzņēmums nav ņēmis dalību aizliegtā vienošanās, kas būtu pretrunā Konkurences likumam un Eiropas Savienības tiesību normām. Sīkākus komentārus Nordeka sniegs pēc detalizētas iepazīšanās ar KP lēmuma pilno tekstu.

Jau vēstīts, ka KP konstatējusi trīs sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju aizliegtu vienošanos,

kopumā piemērojot naudas sodus teju divu miljonu eiro apmērā. Plašāk par pieņemto lēmumu KP solīja informēt trešdienas, 18.janvāra, preses konferencē.

Iepriekš AS Liepājas autobusu parks valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns aģentūrai LETA norādīja, ka attiecīgais KP lēmums ietekmē arī kompāniju, tādēļ Liepājas autobusu parks tuvākajā laikā padziļināti iepazīsies ar KP lēmuma pilno tekstu, lai varētu sniegt plašākus komentārus par situāciju.

«Liepājas autobusu parks savā profesionālajā darbībā ievēro visas likuma prasības un noliedz konkurences tiesību noteikumu neievērošanu vai Konkurences likuma pārkāpšanu. Pēc padziļinātas iepazīšanās ar lēmuma argumentāciju, Liepājas autobusu parks lems par konkrētu tiesību aizsardzības līdzekļu izmantošanu, lai aizsargātu savas tiesiskās intereses, pierādot savas rīcības godprātību un vainas neesamību,» pauda kompānijā.

Savukārt Autotransporta direkcijas (ATD) pārstāvji norādīja, ka Publisko iepirkumu likuma normas, kas paredz izslēgt pretendentu no dalības iepirkumā, konstatējot, ka pretendents ir atzīts par vainīgu konkurences tiesību pārkāpumā, nav attiecināmas uz jau noslēgtajiem iepirkuma līgumiem. Līdz ar to ATD nav tiesīga lauzt noslēgtos iepirkuma līgumus, pamatojoties uz KP pieņemtajiem lēmumiem.

Lasiet arī: KP noteikusi teju divu miljonu eiro sodu par aizliegtu vienošanos

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas