Ogres muzeju un tā bijušās vadītājas mājas “apciemoja” VP

Valsts policija (VP) ir ceturtdien, 18.maijā, veikusi procesuālas darbības Ogres Vēstures un mākslas muzejā, apstiprināja Ogres novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs Nikolajs Sapožņikovs.

Viņš norādīja, ka policijas pārstāvji ieradušies muzejā un atvēruši muzeja direktores kabineta durvis, kuras 14.aprīlī pēc darba laika beigām pašvaldības vadība aizlīmēja ar norādi par aizdomām par dokumentu viltošanu.

Pašvaldība esot vērsusies policijā ar iesniegumu, tādēļ tagad VP pārstāvji, klātesot pašvaldības izpilddirektora vietniecei Danai Bārbalei, ir atvēruši šīs telpas durvis, lai veiktu procesuālas darbības, skaidroja Sapožņikovs. LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka muzeja krājuma darbiniecei bija liegts piedalīties durvju atvēršanā. Tāpat aģentūrai ir zināms, ka ceturdien

policijas pārstāvji ieradušies arī bijušās muzeja direktores Evijas Smiltnieces mājās un paņēmuši visus personīgos datorus.

Pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis ceturtdien izdevis rīkojumu par to, ka muzeja direktores kabinetā drīkst atrasties tikai ar viņa rīkojumu nozīmētas personas noteiktu darbību veikšanai un tiesībsargājošo institūciju pārstāvji.

VP pārstāve Elīna Priedīte apliecināja, ka policija veica muzejā procesuālās darbības sāktā kriminālprocesā. Lieta ierosināta pēc Krimināllikuma nodaļas Noziedzīgi nodarījumi pret pārvaldības kārtību un sākta par faktu, nevis konkrētu personu. Aizturēto patlaban nav.

Kā vēstīts, 17.aprīlī īsi pirms Ogres novada domes ārkārtas sēdē, kurā bija plānots lemt par Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktores Smiltnieces atstādināšanu no amata uz laiku, viņa pašvaldībai uzteica darbu. Savukārt Špakovskis uz trijiem mēnešiem no galvenā vēstures speciālista amata atstādināja Ogres muzeja direktores vīru Arno Smiltnieku.

Jau ir ziņots, ka konflikts starp Ogres pašvaldības vadību un Ogres muzeja darbiniekiem sākās gada sākumā pēc tam, kad muzeja darbinieki iebilda pret Ogres novada mēra Egila Helmaņa (NA) ieceri izstādīt sankcijām pakļautajam Krievijas oligarham Pjotram Avenam piederošās porcelāna kolekcijas izstādi.

Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) situācija Ogrē “nav pieņemama”, un premjers aicinājis Sprindžuku izskatīt šo lietu pēc būtības. Situācijas attīstība Ogres pašvaldībā nav saprotama un nav pieņemama, un reģionālās attīstības ministram ir jāiesaistās un šis jautājums ir jāizskata pēc būtības, pauda premjers.

Sprindžuks pašvaldībai pieprasīja sniegt paskaidrojumus par izveidojušos konfliktu, ko pašvaldība ir izdarījusi. Pašvaldības sniegtās atbildes patlaban analīzē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas amatpersonas.

Savukārt tiesībsargs, vērtējot Ogres novada pašvaldības lēmumu februārī aizliegt Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrībai plānoto sapulci, kuras mērķis bija paust atbalstu muzejam un tā darbiniekiem, secinājis, ka pastāv pamatotas bažas par veidu, kādā Ogres pašvaldība ierobežo iedzīvotāju pulcēšanās brīvību.

Saeimas Progresīvo frakcija aicinājusi Sprindžuku no amata atstādināt Helmani, taču šis ierosinājums noraidīts.

Lasiet arī: NA politiķim cieša saikne ar «sankcionēto oligarhu» Avenu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas