Par Ādažu novada domes deputāta kukuļošanu apsūdzēts vieglatlēts Višķers

Prokuratūra informē, ka nodevusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu par 30 000 eiro kukuļa piedāvāšanu kādam Ādažu novada domes deputātam par labvēlīgu balsojumu pašvaldības priekšsēdētāja vēlēšanās. LETA ir zināms, ka tiek apsūdzēts vieglatlēts Jānis Višķers.

Saskaņā ar apsūdzību pērnā gada 5. oktobrī viņš piedāvāja 30 000 eiro kukuli kādam Ādažu novada pašvaldības domes deputātam, lai panāktu, ka deputāts, izmantojot dienesta stāvokli un rīkojoties pretēji iekšējai pārliecībai, plānotajās pašvaldības domes priekšsēdētāja vēlēšanās balsotu par kāda konkrēta deputāta kandidatūru.

Papildus deputātam norādīts, ka viņam tiktu piešķirts arī izdevīgs amats novada domē.

Neskatoties uz apsūdzībā norādītajiem apstākļiem, prokuratūra norādījusi, ka kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā nav iegūta informācija par to, ka 2022.gada 1.novembra balsojums par Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšanu būtu ticis pretlikumīgi ietekmēts. Līdz ar to nav pamata apšaubīt balsojuma par pašreizējās domes priekšsēdētājas ievēlēšanu likumību.

Jau ziņots, ka Ādažu novada domes priekšsēdētājs mainījās pagājušā gada izskaņā pēc Saeimas vēlēšanām, kuru rezultātā parlamentā nonāca vairākus gadus novadu vadījušais Māris Sprindžuks (LRA/AS), kurš tagad kļuvis par pašvaldību lietu ministru.

Sprindžuka vietā 2022.gada 1.novembrī par Ādažu novada domes priekšsēdētāju ar 12 balsīm tika ievēlēta viņa vietniece Karīna Miķelsone (LRA). Domes priekšsēdētāja nomaiņu pavadīja arī pamatīgas izmaiņas valdošajā koalīcijā, Latvijas Reģionu apvienībai pārtraucot sadarbību ar līdzšinējiem partneriem, bet viņu vietā ņemot līdz tam opozīcijā esošo Latvijas Zemnieku savienību. Līdz ar to domes priekšsēdētāja vietnieka amatu zaudēja Konservatīvo pārstāvis Imants Krastiņš, bet šo posteni ieguva Genovefa Kozlovska (LZS).

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Višķers 2019.gadā uzstādījis otro augstāko rezultātu pusmaratonā Latvijas vieglatlētikas vēsturē. Bijis Latvijas čempions 3000 metru un 5000 metru distancēs stadionā. 2019.gadā pārstāvēja Latviju Pasaules čempionātā vieglatlētikas krosā Dānijā. Firmas.lv informācija liecina, ka Višķers dibinājis biedrību Sporta klubs “Tērauds. Tāpat viņš un Jānis Razgalis ir īpašnieki 2021.gadā reģistrētam uzņēmumam J&J Build.

Sporta kluba Tērauds mājaslapa liecina, ka Višķers ir B kategorijas treneris vieglatlētikā, kurš 2012.gadā absolvējis Latvijas Universitāti, iegūstot bakalaura grādu jomā Sports un veselība, bet 2017.gadā ieguvis profesionālā maģistra grādu izglītības vadībā. Višķers ir viens no vadošajiem Latvijas un Baltijas garo distanču skrējējiem.

Lasiet arī: CVK līgumos ar SIA SOAAR izkrāpti ap 40 tūkstoši eiro, pieļauj KNAB

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas