Par ES naudu būvēs veloceliņus uz Piņķiem, Ulbroku un Ķekavu

Rīgas dome (RD) ziņo, ka tās Pilsētas attīstības komiteja pirmdien, 22.maijā, atbalstīja priekšlikumu piesaistīt Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) finansējumu trīs jaunu velo ceļu izbūvei pilsētas teritorijas robežās – uz Piņķiem, Ulbroku un Ķekavu.

Maršruts Rīga–Ulbroka tiek plānots aptuveni 5,4 km garš, no Rīgas līdz Ķekavai – aptuveni 4,1 km, savukārt maršuts Rīga–Babīte–Piņķi būtu aptuveni 7,1 km garš. Projektu uzdots īstenot Rīgas domes Satiksmes departamentam, un

šie veloceliņi tiks izbūvēti Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

RD Pilsētas attīstības departamentam savukārt it uzdots iesniegt projekta pieteikumu Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā ANM finansējuma saņemšanai.

Kopējās projekta izmaksas tiek plānotas 25,6 miljonu eiro apmērā. ANM finansējums būs 21,2 miljoni eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums – 4,4 miljoni eiro. Projektam jau veikta priekšizpēte, “tuvākajā laikā” tiks uzsākta tā projektēšana. Projekta partneri ir Rīgas plānošanas reģions, Mārupes, Ādažu, Ķekavas un Ropažu novada pašvaldības. Tātad – varam cerēt, ka šie veloceliņi turpināsies arī aiz galvaspilsētas robežām. 

Kā skaidro RD, “Projekta mērķis ir attīstīt veloceļu infrastruktūras tīklu Rīgas teritorijā, vienlaikus nodrošinot tā sinerģiju ar Rīgas metropoles areāla pašvaldību plānoto vai jau izbūvēto veloceļu infrastruktūru un uzlabojot starppilsētu savienojamību, paaugstinot iedzīvotāju mobilitātes iespējas un dodot pienesumu vides un dzīves kvalitātes uzlabošanā reģiona iedzīvotājiem.” Taču jācer, ka pa veloceliņiem drīkstēs arī vienkārši braukāt [:-)].

Lasiet arī: Vilciens uz Bolderāju – vēl tuvāk realitātei

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas