Par Rīgas mēra pienākumu izpildītāju plāno apstiprināt vicemēru Ķirsi

Trešdien, 5.jūlijā, plkst.11 sasaukta Rīgas domes (RD) ārkārtas sēde, kurā par Rīgas mēra pienākumu izpildītāju plānots virzīt vicemēru Vilni Ķirsi (JV).

Domes sēdē iekļauti divi jautājumi – par Rīgas mēra aizvietotāja iecelšanu un par izmeklēšanas komisijas vadītāja nomaiņu komisijai, kurai jāizmeklē iespējamie Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonu pārkāpumi. 

RD priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (Kods Rīgai) rosina domei lemt par vicemēra Ķirša iecelšanu par RD pienākumu izpildītāju līdz jauna Rīgas domes priekšsēdētāja ievēlēšanai.

Savukārt Ķirsis rosina grozīt iepriekšējā domes sēdē pieņemto lēmumu un Juridiskās pārvaldes vadītājas vietā komisijā, kas izmeklēs disciplinārlietu pret Satiksmes departamenta amatpersonām, iecelt Juridiskās pārvaldes deleģētu pārstāvi.

Kā ziņots, pēc konflikta par Satiksmes departamenta darba izvērtēšanu ir sašķēlusies Rīgas domes valdošā koalīcija, kā rezultātā par atkāpšanos no amata ir paziņojis Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Viņa līdzšinējie Rīgas domes koalīcijas partneri Jaunā vienotība (JV), Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība (NA/LRA) un Kods Rīgai (KR) ir nolēmuši uzņemties iniciatīvu sarunām par jaunas koalīcijas veidošanu, bet

no PP viņi sagaida atsaukumu, pēc viņu vārdiem, “melīgajiem apgalvojumiem”.

Viņuprāt, RD deputātiem ir jādara viss, lai nepieļautu ārkārtas vēlēšanas, jo tas varot novest pie “pretvalstisku spēku nokļūšanas pie varas galvaspilsētas domē”, tāpēc JV, NA/LRA un KR tagad nolēmuši uzņemties iniciatīvu sarunām par jaunas koalīcijas veidošanu.

Savukārt Staķa skatījumā, viņa bijušie koalīcijas partneri –

Jaunā vienotība, Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība un Kods Rīgai – faktiski esot izveidojuši citu vairākumu kopā ar Saskaņu, Gods kalpot Rīgai un Latvijas attīstībai

un lēmumus pieņemot citos kabinetos, nevis kopā ar PP frakciju.

Tam apliecinājums esot balsojums par jaunas izmeklēšanas komisijas izveidi iespējamo pārkāpumu izmeklēšanai Satiksmes departamentā, kurā bijušie koalīcijas partneri esot balsojuši kopā ar Saskaņu. Līdz ar to Rīgas mērs vairs nevarot uzņemties atbildību par domes lēmumiem un nolēmis atkāpties.

16.jūnijā ar Rīgas pilsētas izpilddirektora Jāņa Langes rīkojumu uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināti Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Andrejs Urtāns.

Amatpersonas atstādinātas pēc trauksmes cēlēja ziņojuma saņemšanas, kas gan vēlāk tika nosaukts par anonīmu ziņojumu, un tam sekojošas dienesta pārbaudes. Pārbaudes laikā esot konstatēti būtiski pārkāpumi, kas liecina par prettiesisku un nesaimniecisku rīcību departamenta veiktajos ielu asfalta seguma atjaunošanas darbos.

Šis jautājums izgaismojis nesaskaņas starp koalīcijas partneriem JV un Par/Progresīvie, pusēm atšķiroties viedokļiem, kam būtu jāizmeklē iespējamie pārkāpumi.

Lasiet arī: Ķirsis: Politisko krīzi ir “ievārījuši” Progresīvie ar savām darbībām

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas