Paredz ievērojami palielināt arī pirmsskolas pedagogu atalgojumu

No 2024.gada 1.janvāra, atbilstoši valdībā apstiprinātajam pedagogu darba samaksas likmes pieauguma grafikam, paredz palielināt arī pirmsskolas pedagogu minimālo atalgojuma likmi par 23% līdz 1 526 eiro. Tas nozīmē, ka pirmsskolas pedagogu minimālā atalgojuma likme tiek izlīdzināta ar pārējo vispārējās izglītības pedagogu zemāko mēneša darba algas likmi.

To paredz otrdien, 5.decembrī valdībā apstiprinātais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais rīkojuma grozījums.

Paredzēts, ka pirmsskolas pedagogu atalgojuma minimālā likme no līdzšinējiem 1 240 eiro pieaugs līdz 1 526 eiro mēnesī par 40 stundu darba slodzi nedēļā.

Pirmsskolas pedagogu minimālā atalgojuma likmes izlīdzināšana ar pārējo vispārējās izglītības pedagogu atalgojumu tiek nodrošināta atbilstoši šā gada 29.jūnija Satversmes tiesas spriedumam. Nepieciešamais finansējums pirmsskolas pedagogu darba samaksas izlīdzināšanai iekļauts IZM bāzes izdevumos 2024. – 2026.gadam un atbalstīts Ministru kabineta apstiprinātajā un Saeimā iesniegtajā likumprojektā par 2024.gada valsts budžetu un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026.gadam, teikts IZM paziņojumā.

Kopumā, lai nodrošinātu Satversmes tiesas lēmuma par pirmsskolas pedagogu zemākās algas likmes izlīdzināšanu ar pārējo vispārējās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas likmi un sākot ar 2024.gada 1.janvāri nodrošinātu pirmsskolas pedagogu zemākās vienas stundas likmes palielinājumu līdz 9,54 eiro, piešķirtais papildu finansējums ir 16 328 984 eiro apmērā.

Bērnu no 1,5 līdz 4 gadu vecumam izglītošanā nodarbināto pedagogu darba samaksa un atalgojuma palielinājums, tiek finansēts no pašvaldību budžetiem.

Jau iepriekš valdībā apstiprinātais pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks paredz, ka no nākamā gada 1.janvāra zemākā pedagogu darba algas likme sasniegs par 40 stundu slodzes darba nedēļu sasniegs 1526 eiro, bet 2025.gadā – 1656 eiro.

Kā vienu no svarīgākajām 2024.gada prioritātēm IZM izvirzījusi pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanu pirmsskolas izglītībā, vispārējā un profesionālajā izglītībā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā. Darba samaksas palielināšanai pedagogiem, saskaņā ar apstiprināto grafiku, nākamajā gadā papildus paredzēti 91,3 miljoni eiro.

Tuvākajā laikā paredzēts valdībā skatīt arī pedagogu darba samaksas noteikumu grozījumus, kas paredz jauno pedagogu atalgojuma minimālās likmes piemērošanu no 2024.gada 1.janvāra.

Apstiprinātais rīkojuma grozījumu projekts “Grozījums Ministru kabineta 2023.gada 18.aprīļa rīkojumā Nr. 226 “Par pedagogu zemākās darba samaksas likmes pieauguma grafiku laikposmam no 2023.gada 1.septembra līdz 2025.gada 31.decembrim” pieejams Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Lasiet arī: Zāļu cenu pazeminājumu domā panākt ar vienotu uzcenojumu recepšu medikamentiem

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas