Piektdaļa Latvijas iedzīvotāju apzinās, ka dzīvo izšķērdīgi

Par savu lielāko pieļauto finansiālo kļūdu 20% Latvijas iedzīvotāju uzskata paradumu tērēt vairāk, nekā viņi patiesībā var atļauties, liecina alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzēja VIASMS.lv veiktās aptaujas dati.

Tā noritēja oktobrī, uzņēmumam sadarbojoties ar pētījumu aģentūru Norstat Latvija un izvaicājot 1010 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Visbiežāk ieradums tērēt vairāk, nekā to atļauj ienākumi, ir jauniem cilvēkiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kā arī cilvēkiem vecumā no 30 līdz 39 gadiem.

Aptaujas laikā 15% respondentu atzina: viņu lielākā pieļautā finansiālā kļūda ir uzkrājumu neveikšana vecumdienām. Tā visbiežāk norādīja cilvēki vecumā no 60 līdz 74 gadiem; savukārt vismazāk par to šobrīd satraucas jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Par savu lielāko finansiālo kļūdu 14% aptaujāto uzskata naudas aizdošanu draugiem un ģimenes locekļiem.

Šāda nožēla aptaujā uzrādās kā jauna nozīmīga tendence. Savukārt mazāk jeb 4% aptaujāto par nopietnu kļūdu uzskata rēķinu maksājumu kavēšanu, tikmēr 1% aptaujāto par tādu atzīst vienota konta izveidi ar dzīvesbiedru.

Aptuveni katrs trešais jeb 33% aptaujāto nezina, kas ir bijusi viņu līdz šim lielākā finansiālā kļūda. Visbiežāk tie bijuši iedzīvotāji vecuma grupā no 60 līdz 74 gadiem, tikmēr jaunāka gada gājuma cilvēki biežāk apzinās savas pieļautās finanšu kļūdas.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas