Piešķirts finansējums iekšlietu dienestiem Latvijas–Baltkrievijas robežas drošībai

Ministru kabinets lēma piešķirt Iekšlietu ministrijai (IeM) finansējumu 112 821 eiro apmērā, lai segtu izdevumus saistībā ar situāciju uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, informē ministrija.

Izdevumi veidojušies jūlija mēnesī un ir saistīti ar IeM padotības iestādēs nodarbināto samaksu par virsstundu darbu, piemaksām, komandējuma izdevumiem, kā arī izdevumiem par degvielas iegādi un patvēruma meklētāju uztura un dienas naudu.

Piešķirtā finansējuma apjoms ir 105 686 eiro, no kuriem 

Valsts policijai pienākas 22 416 eiro, Valsts robežsardzei – 60 038 eiro, Valsts robežsardzes koledžai – 884 eiro un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei – 22 348 eiro.

Tāpat 7 135 eiro piešķirti, lai kompensētu vidējās izpeļņas pieaugumu, kas rodas, nosakot nodarbinātajiem samaksu par virsstundu darbu un piemaksas, tai skaitā Valsts policijai – 947 eiro, Valsts robežsardzei – 5 002 eiro, Valsts robežsardzes koledžai – 74 eiro, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei – 1 112 eiro.

Lai mazinātu nelegālās migrācijas apdraudējumu, kā arī liktu šķēršļus nelegālās migrācijas organizētāju aktivitātēm uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļās tika palielināts norīkojumu skaits, kā arī nodrošināti atbalsta pasākumi.

Jūlijā Valsts robežsardze uz Latvijas–Baltkrievijas robežas no nelikumīgas robežas šķērsošanas atturējusi 17 personas un aizturējusi 11 personas.

Savukārt uz Latvijas–Krievijas robežas ir ieviests pastiprināts robežuzraudzības režīms, lai nodrošinātu intensīvāku valsts robežas uzraudzību un kontroli.

Savukārt uz 2022.gada 31.jūliju Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei izskatīšanā bija 148 personu iesniegumi par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu Latvijā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas