Plāno uz pusgadu pagarināt iespēju Ukrainas iedzīvotājiem lietot Rīgas sabiedrisko transportu bez maksas

Rīgas atbalsta centrā reģistrētajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem arī nākamgad tiks piešķirti 100% braukšanas maksas atvieglojumi galvaspilsētas sabiedriskajā transportā, to paredz Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā pirmdien, 5.decembrī, atbalstītie grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos.

Šā gada vasarā pieņemtais domes lēmums paredz, ka Ukrainas kara bēgļi bez maksas transportā var braukt līdz šā gada beigām, taču šo termiņu paredzēts pagarināt līdz 2023.gada 30.jūnijam.

Kā norāda Rīgas dome, braukšanas maksas atvieglojumus Rīgas sabiedriskajā transportā – tramvajā, trolejbusā un autobusā – var saņemt Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri reģistrējušies Rīgas atbalsta centrā un dzīvo Rīgā.

Grozījumi saistošajos noteikumos vēl jāpieņem domes sēdē un jāapstiprina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Tie Ukrainas civiliedzīvotāji, kuriem vēl nav e-talona un nav piešķirta braukšanas maksas atlaide, var doties uz Rīgas satiksmes klientu apkalpošanas centriem un Rīgas atbalsta centru Ukrainas iedzīvotājiem Amatu ielā 4, lai pieteiktos personalizēta e-talona izgatavošanai un atlaides saņemšanai, savukārt līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu un izdruku ar Latvijā piešķirto personas kodu.

2022.gada septembri un oktobrī Ukrainas civiliedzīvotāji Rīgas sabiedriskajā transportā veikuši vidēji 266 000 reģistrāciju mēnesī.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas