Policija aizturējusi divas personas par zādzību sēriju no pakomātiem

Saistībā ar zādzībām no Omnivas pakomātiem, Imantas un Iļģuciema mikrorajonos, Rīgā, ceturtdien, 17.augustā, Valsts policija (VP) aizturēja divas personas. Par  notikušo ir uzsākts kriminālprocess un piektdien, 18.augustā, tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu aizturētajiem, informē VP pārstāve Gita Gžibovska. 

Iepriekš jau vēstīts, ka VP jūnija mēnesī ir saņēmusi informāciju par vairāku Omniva pakomātu durvju uzlaušanu un skapīšu apzagšanu. 

Izmeklēšanas laikā tika iegūti videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzamas divas personas – vīrietis un sieviete, kas, iespējams, izdarījuši zādzības.

Aizturētais vīrietis ir dzimis 2000.gadā, bet sieviete – 1994.gadā, un viņi abi jau iepriekš sodīti par mantiskiem noziegumiem.

VP Rīgas Pārdaugavas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja 2. nodaļas likumsargi noskaidroja iespējamo vainīgo personu identitāti un ceturtdien, 17.jūnijā, viņas aizturēja.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šīs personas, iespējams, no kopumā astoņiem skapīšiem nozagušas preces aptuveni 200 eiro vērtībā, tādējādi nodarot zaudējumus uzņēmumam. 

Kratīšanu laikā policisti ir atraduši un atsavinājuši daļu no nozagtajiem sūtījumiem. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta no glabātavas.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Piektdien, 18.augustā, lems  par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu aizturētajām personām.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Lasiet arī: KNAB toreizējai Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktorei piemēro 310 eiro sodu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas