Polija pastiprinās drošību uz robežas ar Baltkrieviju

Polija izvietos papildus piecus simtus policistu uz robežas ar Baltkrieviju, svētdien, 2.jūlijā tviterī paziņojis valsts iekšlietu ministrs.

“Sakarā ar saspīlēto situāciju uz robežas ar Baltkrieviju esmu nolēmis pastiprināt mūsu spēkus ar piecsimt Polijas policistiem no nekārtību novēršanas un pretterorisma vienībām,” paziņoja Polijas iekšlietu ministrs Mariušs Kaminskis.

“Viņi pievienosies 5000 robežsargu un 2000 karavīru, kas sargā šīs robežas drošību,” viņš piebilda.

Polijas robežsardze pirmdien, 3.jūlijā ziņoja, ka sestdien Polijā no Baltkrievijas nelegāli mēģinājuši ieceļot 187 cilvēki.

Polijas vicepremjers Jaroslavs Kačiņskis trešdien paziņoja, ka Polija pastiprinās austrumu robežas aizsardzību, reaģējot uz Krievijas algotņu grupējuma Vagner pārvietošanu uz Baltkrievijas teritoriju.

“Nostiprināšana skars gan spēku palielināšanu, kas pastāvīgi tur atradīsies, gan gan arī dažādu šķēršļu un fortifikāciju skaita palielināšanu, kam būtu jāaizsargā mūsu robeža uzbrukuma gadījumā,” sacīja Kačiņskis.

Tikmēr Polijas Nacionālās drošības biroja vadītājs Jaceks Severa intervijā laikrakstam Financial Times pauda bažas, ka vagnerieši, kas pārvietojušies uz Baltkrieviju, varētu izmantot migrantus no Āfrikas un citām valstīm, kurās darbojas Vagner grupējums, lai destabilizētu situāciju reģionā.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis piektdien paziņoja, ka Ukrainas valsts dienesti rūpīgi pārbauda izlūkdatus, kas attiecas uz Vagner grupējuma vienību izvietošanu Baltkrievijā. Viņš piebilda, ka ir veicis pasākumus, lai pastiprinātu drošību uz valsts robežas ar Baltkrieviju.

Lasiet arī:Baltkrievija varētu izvietot līdz 8000 Vagner karotāju

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas