Polijas prezidents: Raķete ir no Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas

Raķete, kas nokrita Polijas pierobežā un nogalināja divus cilvēkus, ir no Ukrainas pretgaisa aizsardzības, paziņojis Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda), informē ziņu aģentūra Reuters.

Paziņojums, kas seko līdzīgai informācijai, kas izskanējusi ASV puses, visticamāk, veikts, lai mazinātu bažas par karadarbības pārmešanos no Ukrainas uz citām valstīm.

NATO pārstāvji šodien, 16.novembrī, tikās ārkārtas sanāksmē, lai apspriestu raķetes triecienu, kas Polijas ciematā Pšedovodā nogalināja divus cilvēkus, kuri tobrīd strādāja graudu kaltē.

Tie ir pirmie kara izraisītie nāves gadījumi kādā NATO valsts teritorijā.

«Informācija, kas pieejam mūsu sabiedrotajiem, liecina, ka tā bija PSRS ražota veca S-300 raķete, un nav nekādu pierādījumu, ka to palaiduši Krievijas spēki. Ir ļoti iespējams, ka raķete nāk no Ukrainas pretgaisa aizsardzības,» teica Duda.

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis (Mateusz Morawiecki) norādīja, ka Varšava, iespējams, neprasīs 4.panta aktivizēšanu.

iepriekš ziņots, ka ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) sarunās ar sabiedrotajiem norādījis, ka raķete varētu būt no Ukrainas pretgaisa aizsardzības. Rietumu diplomāti apstiprina, ka tā šobrīd ir ticamākā notikušā versija.

Incidents noticis laikā, kad Krievijas spēki veic smagas apšaudes pa dažādiem objektiem Ukrainas teritorijā. Kijiva norāda, ka lielākā daļa Krievijas raķešu notriektas. Volīnijas apgabals Ukrainā robežojas ar Poliju un ir viens no daudzajiem, kas cieš no Krievijas apšaudēm.

Krievijas Aizsardzības ministrija ziņojusi, ka neviena no tās izšautajām raķetēm nav piezemējusies tuvāk par 35 kilometriem no Polijas robežas.

Lasiet arī: ASV: Polijā nokritusī raķete, iespējams, nenāk no Krievijas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas