Premjers izveidojis ES fondu tematisko komiteju

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) parakstījis rīkojumu par Eiropas Savienības (ES) fondu tematiskās komitejas izveidošanu, informē premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Viņš norāda, ka saskaņā ar rīkojumu par ES fondu tematiskās komitejas vadītāju ir iecelts finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV), bet par komitejas locekļiem – izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV), klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars (JV), ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA), veselības ministre Līga Meņģelsone, labklājības ministre Evika Siliņa (JV), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS), zemkopības ministrs Didzis Šmits (AS) un satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA).

ES fondu tematiskās komitejas galvenie uzdevumi būs vienoties par prioritārajām investīcijām un projektiem un uzraudzīt to īstenošanu, izvērtēt un nodrošināt izmaiņu ieviešanu normatīvos aktos, lai novērstu birokrātiskos šķēršļus. Šai komitejai ir arī jāizskata citi aktuālie jautājumi, kas saistīti ar ES investīcijām.

Par ES fondu tematiskās komitejas darbības rezultātiem reizi pusgadā tiks informēts MK.

Par MK tematisko komiteju veidošanu valdība vienojās šā gada janvāra vidū. Pirmā MK tematiskā komiteja, ko ar rīkojumu izveidoja Ministru prezidents, bija Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas sistēmas tematiskā komiteja iekšlietu ministra Māra Kučinska (AS) vadībā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas