Progresīvie vēlas nelielu valdības deklarāciju ar konkrētiem uzdevumiem un izmērāmiem rezultātiem

Topošās koalīcijas partija Progresīvie vēlas, lai nākamās valdības deklarācija būtu fokusēta, no konkrētiem uzdevumiem, izmērāmiem rezultātiem un vienotu redzējumu, kur valstij ir jāvirzās, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Kaspars Briškens.

Briškena skatījumā, iepriekš ministrijas esot skatījušās uz sevi kā ”izolētām saimniecībām”, cenšoties nepieļaut politisko konkurentu iejaukšanos, tādēļ sadarbības partneriem, vienojoties par uzdevumu sarakstu, svarīgi būšot izvirzīt kopīgu valdības uzstādījumu.

Progresīvo prioritātes būšot konkurētspējīga un ilgtspējīga ekonomika, piemēram, aktīvāka industriālā politika, klimata noturības veicināšana, inovācijas, darba tirgus attīstība.

Tāpat Progresīvo prioritātes ir cilvēktiesību jautājumi, pēc Briškena vārdiem, lai sabiedrība jūtas droši un vairāk viens par otru rūpētos, lai kopumā sabiedrība būtu solidārāka un iekļaujošāka un katrs varētu baudīt tiesisku vienlīdzību. 

Reizē Progresīvie esot vienisprātis ar Jauno vienotību (JV) un Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), ka vēlas redzēt Latviju kā modernu, eiropeisku valsti, atzīmēja Briškens.

Kā ziņots, pirmdien JV, ZZS un Progresīvo veidotā topošā koalīcija Ministru prezidenta amata kandidātes Evikas Siliņas (JV) vadībā sāka strādāt pie jaunās valdības deklarācijas veidošanas.

Jaunās koalīcijas pārstāvji sākuši strādāt pie koalīcijas līguma un pielikuma par neatliekamajiem darbiem, kas paveicami līdz decembrim un janvārim.

Topošajai koalīcijai ir 52 deputātu balsis.

Kā ziņots, piektdien līdz ar Apvienotā saraksta paziņojumu par nepievienošanos, viņuprāt, “Lemberga valdībai”, tapa skaidrs, ka valdību turpinās veidot trīs politiskie spēki – JV, ZZS un Progresīvie.

Lasiet arī: Valsts drošības dienests vērtēs iesniegumu par iespējamu Siliņas nomelnošanu

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas