Progresīvo nepiedalīšanās valdībā nenāks par labu valsts attīstībai, uzskata Kariņš

Partijas Progresīvie nepiedalīšanās valdības veidošanā nenāks par labu valsts attīstībai, žurnālistiem šodien pauda Jaunās vienotības (JV) līderis, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Tā premjers komentēja Progresīvo atteikumu JV priekšlikumam tieši nebūt koalīcijā, bet slēgt divpusēju līgumu, kas Progresīvajiem paredzētu vismaz vienu ministra amatu no JV politiskajā atbildībā gaidāmo ministru loka.

Progresīvajiem ir daudzas labas idejas, kā arī enerģija, kas būtu noderējusi nākamās valdības darbā, pauda premjers. Viņa ieskatā labākais valdības modelis būtu četru partiju – JV, Apvienotā saraksta (AS), Nacionālās apvienības (NA) un Progresīvo – koalīcija, taču AS un NA nepiekrita šim modelim.

Tāpēc Kariņš “Progresīvajiem” piedāvāja divpusēju sadarbības modeli ar JV, taču “Progresīvie” tam atteica.

Līdz ar to topošās koalīcijas darbs būs apgrūtināts, bet nav vērtējams kā neiespējams, pauda JV līderis.

«Mēs virzīsimies uz priekšu ar trīs partiju modeli,» atzīmēja Kariņš.

Vaicāts par iespēju ar Progresīvajiem noslēgt kādu sadarbības līgumu jau pēc valdības apstiprināšanas, JV politiķis pauda, ka tas drīzāk jāprasa pašiem Progresīvajiem. Premjers vērsa uzmanību, ka JV viņiem bija piedāvājuši iespēju deleģēt vismaz vienu ministru uz valdību JV politiskās atbildības sfērā, bet pirmdien, 24.oktobrī, no medijiem Kariņš uzzinājis, ka Progresīvie no tā atteikušies.

JV līderis reizē apliecināja, ja Jaunā vienotība «allaž ir atvērta sadarbībai» valsts attīstības veicināšanai.

Kariņš cer, ka JV, AS un NA sadarbības memorandu koalīcijas veidošanai varētu parakstīt vai nu trešdien, 26.oktobrī, vai ceturtdien, 27.oktobrī.

Pirms tam memorandā varētu tikt iestrādāti arī partneru priekšlikumi.

Sadarbības memorands paredz politisko spēku gatavību uzņemties atbildību par valsts attīstību un tautas labklājību un vienošanos par valdības izveidošanas pamatprincipiem un kopīgi izvirzītajiem mērķiem – valsts drošības stiprināšanu, ekonomikas izaugsmi un sociāli taisnīgas, iekļaujošas sabiedrības attīstību, norādīja JV pārstāvji.

Lasiet arī: JV koalīcijas sadarbības memoranda projektā piedāvā arī civilās savienības jautājumu regulēšanu dažādos likumos

Pirmdien, 24.oktobrī, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu Ministru prezidents Kariņš atzina, ka vislabākā valstij būtu bijusi četru partiju koalīcija, jo tas nozīmētu, ka neviens politiskais spēks nevarētu justies tik ērti, lai «panāktu savu» bez diskusijas, un četri partneri būtu spiesti vienoties par valstij labāko risinājumu.

Taču, zinot, ka tas nav iespējams AS un NA iebildumu dēļ, JV piedāvāja variantu, kurā Progresīvie nebūtu koalīcijā, tomēr tiktu pie viena ministra amata. Taču Progresīvie nolēmuši nepiekrist JV piedāvājumam un valdībā neieņemt «jaunākā brāļa» lomu, tādēļ strādās 14.Saeimas opozīcijā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas