Putins uz Atlantijas okeānu nosūta fregati ar virsskaņas raķetēm

Krievijas prezidents Vladimirs Putins uz Atlantijas okeānu nosūtījis fregati, kas aprīkota ar virsskaņas raķetēm, raksta aģentūra Reuters.

Krievija, Ķīna un ASV jau sen sacenšas par to, kura valsts pirmā izstrādās labākus virsskaņas ieročus, kas var kalpot kā veids kara gaitas pagriešanai to ātruma un labās manevrētspējas dēļ. Videokonferencē ar Krievijas aizsardzības ministru Sergeju Šoigu Putins paziņoja, ka uz Atlantijas okeānu nosūtītā fregate aprīkota ar virsskaņas ieročiem Zircon. «Kuģim uzstādīta jaunākā virsskaņas raķešu sistēma – Zircon. Esmu drošs, ka tik spēcīgi ieroči noteikti var pasargāt no Krieviju no ārējiem draudiem,» sacīja Putins. Viņš norādīja, ka Zircon nav analogu citās pasaules valstīs.

Pēc vairāk nekā desmit mēnešu ilgas karadarbības tai vēl nav redzams gals, un arī tur Krievija ir izmantojusi virsskaņas raķetes.

Maskava virsskaņas ieročus uzskata par veidu, kā caursist pamatīgi izstrādātās ASV pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Šoigu pavēstīja, ka fregate dosies uz Atlantijas okeānu un Indijas okeānu, un uz Vidusjūru. «Kuģis, kas aprīkots ar Zircon, var atrast mērķi un veikt triecienu pa ienaidnieku gan jūrā, gan uz sauszemes,» piebilda Šoigu. Viņš arī sacīja, ka virsskaņas raķetes var uzveikt jebkuru pretraķešu sistēmu. Tās var veikt vairāk nekā 1000 kilometru distanci, un lido piecas reizes ātrāk par skaņas ātrumu. Krievijas aizsardzības ministrs informēja, ka fregates brauciena galvenais mērķis būs stāties pretī draudiem Krievijai un kopā ar tai draudzīgajām valstīm uzturēt mieru.

Tikmēr ASV ziņo, ka Krievijas un Ķīnas virsskaņas raķetes veidotas tā, lai tās izmantotu kopā ar kodolgalviņām. Ņemot vērā to augsto manevrētspēju, ir ļoti sarežģīti noteikt precīzu virskaņas raķešu mērķi.

Lasiet arī: Karš Ukrainā: Rietumi Kijivai piegādās kaujas tehniku

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas