PVD pastiprinātajās pārtikas un dzīvnieku barības robežkontroles pārbaudēs noņēmis 16 paraugus

Kopš 24.februāra, kad Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sācis veikt pastiprinātu kontroli pārtikas un dzīvnieku barības piegādēm no Krievijas un Baltkrievijas, kopumā noņemti 16 paraugi.

Līdz šim pārbaudes veiktas 112 sūtījumiem, kam noteikta pastiprināta kontrole.

Vienlaikus dienestā norāda, ka neatbilstības veiktajās dokumentu un identitātes pārbaudēs nav konstatētas, savukārt pirmie laboratorisko izmeklējumu rezultāti būs pieejami nākamnedēļ.

Detalizētāka analīze varētu būt pēc mēneša, kad būs noņemts un izanalizēts lielāks skaits paraugu, pieļauj PVD.

Taujāti par to, vai kopš prasību ieviešanas mainījusies importa situācija, PVD pārstāvji norādīja, ka pirmajās trīs dienās būtiskas izmaiņas sūtījumu plūsmā nav.

LETA jau vēstīja, ka PVD turpmākos sešus mēnešus veiks pastiprinātu kontroli pārtikas un barības piegādēm no Krievijas un Baltkrievijas.

PVD skaidro, ka pastiprinātā kontrole tiks uzsākta, lai novērstu bažas par riskiem cilvēku un dzīvnieku veselībai, kā arī pārliecinātos par sūtījumu atbilstību Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem, tostarp nepieļaujot, ka patērētāji varētu tikt maldināti par preču veidu, identitāti, īpašībām, sastāvu, daudzumu, derīgumu, izcelsmes valsti vai izcelšanās vietu, izgatavošanas vai ražošanas metodi.

Dienestā skaidro, ka turpmāk vismaz 10% preču no noteiktām preču grupām, piemēram, zirņiem, graudaugu produktiem, eļļas augu sēklām, lopbarībai, kas tiks vestas no Krievijas un Baltkrievijas, kā arī vismaz 5% preču, kas tiks vestas no citām trešajām valstīm, tiks veikta ne tikai dokumentu, identitātes un fiziskā pārbaude, bet arī tiks noņemti paraugi laboratoriskajiem izmeklējumiem.

Saskaņā ar PVD datiem 2023.gadā PVD robežkontrolei uzrādītas 2 513 271 tonnas dažādu no Krievijas un Baltkrievijas ievestu pārtikas preču, tostarp lopbarība, graudaugi, dārzeņi, sēklas, dzērieni, cukura konditorejas izstrādājumi, kafija, tēja un citi.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Lasiet arī: FM: Turpmākajos gados bezdarba līmenis Latvijā samazināsies līdz 5%

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas