Ratnieku ievēl par RD priekšsēdētāja vietnieku

Rīgas domes (RD) deputāti trešdien, 14. decembrī, par domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēja frakcijas Nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, Latvijas Reģionu Apvienība pārstāvi Edvardu Ratnieku.

Par viņa ievēlēšanu vicemēra amatā balsoja 39 deputāti, pret bija četri. Rīgas domes priekšsēdētājam ir trīs vietnieki. Pats Ratnieks (dzimis 1988.gadā) par domnieku kļuva vien novembra sākumā – stājoties cita Edvarda vietā, jo Smiltēns tika ievēlēts Saeimā. Arī viņa jauno amatu agrāk ieņēma Saeimas priekšsēdētājs (LRA/AS). Frakcijā deputāts pārstāv Nacionālo apvienību.

Ratnieks ir guvis profesionālā maģistra grādu tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju Latvijas universitātē. Jaunievēlētais vicemērs savulaik bijis Latvijas Studentu apvienības prezidents un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes Sabiedriski konsultatīvās padomes priekšsēdētājs.

Viņš strādājis kā jurists dažādos amatos, bijis portāla Ventspilniekiem.lv redaktors un raidījuma vadītājs Ogres televīzijā.

Pēdējo gadu laikā Zemkopības ministrijā vadījis Zinātnes padomi un strādājis par līdzšinējā ministra Kaspara Gerharda (NA) padomnieku izglītības un zinātnes jautājumos. No 9.decembra ir Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Politiķa mājaslapā sniegts šāds pašraksturojums: «Darbojos kā Rīgas domes deputāts, zemessargs, esmu vīrs burvīgai sievai.» Retnieka interesē Latvijas izglītības un zinātnes politikas virzība un dziedāšana.

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas