Rīgā aicina sagaidīt gadumiju pie Kongresu nama vai Rātslaukumā

Pēc divu gadu pārtraukuma rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem atkal būs iespēja sagaidīt gadumiju kopā, tādēļ pašvaldība aicina ikvienu 31.decembra vakarā apmeklēt laukumu pie Rīgas Kongresu nama vai Rātslaukumu.

Abās vietās no plksten 21.00 vakarā līdz 2.00 naktī varēs baudīt gan kultūras programmu ar dažādu mūziķu uzstāšanos, gan gaismas un mūzikas improvizāciju.

Laukumā pie Rīgas Kongresu nama primāri jauniešu auditorijai uzstāsies humorroka grupa Pirmais kurss, grupa Carnival Youth, reperis Ansis ar pavadošajiem mūziķiem, kā arī repa apvienība Kreisais krasts. Pasākumu vadīs Aivis Ceriņš.

Savukārt Rātslaukumā plašākai auditorijai muzicēs rokgrupa Dzelzs Vilks, Ralfs Eilands ar pavadošajiem mūziķiem, bungu un dūdu grupa Auļi, kā arī alternatīvā roka grupa Sudden Lights. Pasākumu vadīs Uģis Joksts.

Abās norises vietās gadumijā – tieši pusnaktī – papildus kultūras programmai ir paredzēta arī neliela gaismas un mūzikas improvizācija kā simbols 2022.gada noslēgumam un 2023.gada sagaidīšanai.

Tāpat rīdziniekiem un pilsētas viesiem gadumijā – līdz pulskten diviem naktī – būs pieejams svētku dāvanu un gardumu tirdziņš Doma laukumā (ar kultūras programmu) un Esplanādes parkā (ar muzikālo noformējumu, panorāmas ratu un Trušu karalisti). Būs iespēja arī izstaigāt Ziemassvētku gaismas taku, aplūkojot mirdzošus gaismas objektus, ko papildinās pazīstamas melodijas.

Lai būtu vieglāk apmeklēt gadumijas pasākumus, 31.decembrī un 1.janvārī Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, kā arī tiks norīkoti papildreisi.

Rīgā šogad pašvaldības organizētas uguņošanas nebūs. Šāds lēmums skaidrojams ar starptautisko ģeopolitisko situāciju un trokšņu līmeni, kas var asociēties ar karu, kā arī ar vēlmi mazināt vides piesārņojumu un netraumēt mājdzīvniekus. Rīgas pašvaldība arī aicina iedzīvotājus gadumijā neizmantot pirotehnikas izstrādājumus.

Lasiet arī: Pēc divu gadu pārtraukuma Vecrīgā atvērsies Ziemassvētku tirdziņš

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas