Rīgā jau piekto reizi šogad mainīsies siltumenerģijas tarifs

Novembra izskaņā – 28.novembrī – spēkā stāsies jauns AS Rīgas siltums siltumenerģijas tarifs, kas būs 183,86 eiro par megavatstundu (MWh), un tas ir par 7,8% lielāks, salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš oktobra.

Tarifu ir izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), kā arī mājsaimniecībām rēķinos automātiski tiks piemērots valsts atbalsts, līdz ar to mājsaimniecībām par siltumenerģiju, sākot no 28.novembra, būs jāmaksā 112,39 eiro par MWh bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

AS Rīgas siltums siltumenerģijas tarifs no 28.novembra būs lielāks saistībā ar kurināmā un iepirktās siltumenerģijas izmaksu pieaugumu, kā arī SPRK jau šī gada septembrī, apstiprinot AS Rīgas siltums tarifu no 2.oktobra, informēja, ka tas varētu vēl mainīties saistībā ar papildu šķeldas krājumu nepieciešamību, kā arī no neatkarīgajiem siltumenerģijas ražotājiem iepirktās siltumenerģijas pieaugošajām izmaksām.

Līdz ar jaunā tarifa spēkā stāšanos šī jau būs piektā reize, kad Rīgā šogad mainījies siltumenerģijas tarifs.

AS Rīgas siltums ir lielākais siltumapgādes uzņēmums Latvijā, kas 27% no kopējā saviem lietotājiem piegādātā apjoma saražo pati, izmantojot šķeldu un dabasgāzi, un 73% no kopējā apjoma – neatkarīgo siltumenerģijas ražotāju saražoto siltumu.

Lasiet arī: Sadales tīkls plāno palielināt elektroenerģijas sadales tarifu par vidēji 75%

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas