Robežsardze veikusi pārbaudes 55 Krievijas pilsoņu dzīvesvietās, kuriem nav tiesiskā statusa Latvijā

Robežsardze pagājušajā piektdienā veikusi pārbaudes 55 Krievijas pilsoņu dzīvesvietās, kuriem no pērnā gada 3.septembra nav tiesiskā statusa Latvijā, informē Valsts robežsardze.

Valsts robežsardzei aizvadītā nedēļas nogale pavadīta, strādājot intensīvā režīma apstākļos, kur galvenie darbības virzieni bijuši pastiprināta imigrācijas kontrole valsts iekšienē, pārbaudot Krievijas pilsoņu tiesības uzturēties Latvijā, kā arī pastiprināta Latvijā ieceļojošu personu pārbaude, uzsvaru liekot uz Krievijas pilsoņiem, kas šķērso ārējo robežu. Tāpat intensīvs darbs notika uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, kur no nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas atturēts liels personu skaits.

Intensīvais robežsargu darbs sākās jau 15.martā, kad organizēti vairāki imigrācijas kontroles norīkojumi Rīgā un tuvākajās pašvaldībās. Robežsargi veica fiziskas pārbaudes to Krievijas pilsoņu dzīvesvietās, kuriem no pērnā gada 3.septembra nav tiesiskā statusa Latvijā.

Kopumā veiktas pārbaudes 55 iespējamās personu uzturēšanās vietās, konstatēti trīs pārkāpumi

un sākti trīs administratīvo pārkāpumu procesi, kā arī izņemtas trīs patstāvīgās uzturēšanās atļaujas, kurām beidzies derīguma termiņš.

Dzīvesvietās, kurās netika konstatētas meklējamās personas, veiktas kaimiņu aptaujas un atstātas pavēstes par nepieciešamību sazināties ar Valsts robežsardzes amatpersonām.

17.martā Valsts robežsardze sadarbībā ar Valsts policiju veica Krievijas valstspiederīgo “vēlētāju” dokumentu pārbaudi “vēlēšanu” norises vietā pie Krievijas vēstniecības. Kopumā pārbaudīts 1001 Krievijas valstspiederīgais “vēlētājs”, no kuriem 24 personām konstatēts beidzies patstāvīgās uzturēšanās atļaujas derīguma termiņš. Vēl trīs personām sākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Tāpat nedēļas nogalē saistībā ar Krievijas prezidenta “vēlēšanām” Valsts robežsardze veica pastiprinātu Latvijā ieceļojošu personu pārbaudi, uzsvaru liekot uz Krievijas Federācijas pilsoņiem, kas šķērsoja ārējo robežu. Kopumā caur Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktu aizvadītās nedēļas nogalē izceļoja 183 Krievijas pilsoņi.

Šie dati krasi neatšķiras no iepriekšējās nedēļas nogales, kad caur Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktu laika posmā no 8.marta līdz 10.martam izceļoja 173 Krievijas pilsoņi, savukārt ieceļoja 172

Nedēļas nogalē ieceļošana Latvijā liegta 11 Krievijas pilsoņiem – trīs Krievijas pilsoņiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, bet astoņiem Krievijas pilsoņiem ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ. Nav konstatēts neviens Krievijas pilsonis, kas “vēlēšanu” dienā būtu devies uz Krieviju, un kuram būtu atteikta ieceļošana atpakaļ Latvijā.

Lasiet arī: VIDEO | Putins pārliecinoši uzvar “vēlēšanās” bez nopietnas konkurences

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas