Rogozins nosūta artilērijas šķembu Francijas vēstniekam

Bijušais Krievijas kosmosa aģentūras Roskosmos vadītājs Dmitrijs Rogozins decembra beigās Doneckā apšaudes laikā guva ievainojumus, un nu nosūtījis šķembas fragmentu Francijas vēstniekam Krievijā, vēsta Politico.

Rogozins paziņojis, ka šķemba nāk no Francijā ražotā 155 milimetru Caesar haubices artilērijas šāviņa, un izņemta no viņa ievainojuma. Tā esot nosūtīta Francijas vēstniekam Maskavā Pjēram Levī (Pierre Lévy), Rogozins rakstījis ziņā, kas publicēta viņa kanālā saziņas vietnē Telegram.

Krievijas medijs RIA Novosti publicējis fragmentus no Rogozina vēstules Francijas vēstniekam. Tajos sacīts, ka bijušais Roskosmos vadītājs nodod šķembu, kas izņemta no viņa muguras, Francijas prezidentam Emanuelam Makronam (Emmanuel Macron). Viņš cerot, ka francūzis saprot savu personīgās atbildības daļu notikušajā.

Rogozins tika ievainots 21.decembra vakarā, kad Ukrainas spēki apšaudīja Krievijas okupēto Donecku. Viņš vēlāk ziņoja, ka operācijā izņemts 3×4 milimetrus liels metāla šķembas gabaliņš.

Lai gan Ukraina oficiāli neuzņēmās atbildību par apšaudi, Tās robežsardze pēc tam publicēja ironisku ziņu, kurā norādīja, ka Rogozins, kurš ir Krievijas pilsonis, tika informēts par savu nelegālo uzturēšanos Ukrainas teritorijā.

Francija kopš kara sākuma Ukrainai nosūtījusi 18 Caesar – Francijā ražotas, uz smagajām automašīnām montējamas haubices. Makrons oktobrī sacīja, ka šie ieroči izrādījušies īpaši izšķiroši Donbasā, un piebilda, ka Francija grasās ukraiņiem piegādāt vēl sešas haubices.

Lasiet arī: Ukrainas austrumos norit smagas cīņas, Krievija atriebjas par sankcijām

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas