Rosina 14.Saeimu turpināt darbu pie Valsts aizsardzības dienesta likumprojekta

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 13.decembrī, lēma rosināt Saeimu turpināt darbu pie Valsts aizsardzības dienesta (VAD) likuma projekta un ar to saistītajiem likumprojektiem, kuru izskatīšana netika pabeigta 13.Saeimā, informē Saeimas preses dienests.

Saeimas kārtības rullis paredz – ja iepriekšējā Saeima savu pilnvaru laikā nav pabeigusi likumprojekta izskatīšanu, bet tas izskatīts vienā vai divos lasījumos, nākamā Saeima savā pirmajā sesijā var lemt, vai likumprojekta izskatīšana ir turpināma.

Tāpat iepriekšējās Saeimas likumprojektu izskatīšanu var rosināt Valsts prezidents, Ministru kabinets, Saeimas komisija vai ne mazāk kā pieci deputāti.

Kopumā 14.Saeima var lemt par 73 likumprojektu pārņemšanu, kuru izskatīšana nav pabeigta iepriekšējā Saeimas sasaukumā.

Attiecīgais likumprojekts paredz VAD izveidi, un plānots, ka VAD iesauktu vīriešus vecumā no 18 līdz 27 gadiem. Dienestu obligātā kārtā plānots piemērot tiem pilsoņiem, kuri dzimuši pēc 2004.gada 1.janvāra. Vīrieši un sievietes vecumā no 18 līdz 27 gadiem dienestu varētu uzsākt arī brīvprātīgi.

Ar jauno likumu iecerēts noteikt, ka aktīvo dienestu varēs aizstāt ar valsts civilo dienestu speciālā likumā noteiktā kārtībā. Likuma projektā noteikti arī vairāki izņēmumi, kad iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā varēs atlikt, bet ne vēlāk kā līdz personas 26 gadu vecumam. Tāpat noteikti gadījumi, kad pieņemams lēmums par neiesaukšanu dienestā.

Lasiet arī: Valsts aizsardzības dienesta likumprojekts paliks mantojumā 14.Saeimai

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju vada kādreizējais Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (AS), savukārt priekšsēdētāja biedrs ir deputāts Edvīns Šnore (NA), bet sekretārs – Jānis Skrastiņs (JV).

Savukārt attiecīgajā komisijā strādā arī Jānis Dombrava (NA), Ainārs Latkovskis (JV), Igors Rajevs (AS), Aleksejs Rosļikovs (ST!), Uģis Rotbergs (JV), Jana Simanovska (P), Edmunds Zivtiņš (LPV) un Andrejs Vilks (ZZS).

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas