Runas par apvērsumu Moldovā – Krievijas mēģinājumi pārbaudīt pasaules reakciju, pieļauj politologs

Runas par iespējamu valsts apvērsumu Moldovā var būt Krievijas mēģinājumi pārbaudīt Moldovas sabiedrības un pasaules reakciju uz iespējamiem draudiem, tādu viedokli pauda politologs, vēstures doktors Kārlis Daukšts.

Moldovas prezidente Maija Sandu (Maia Sandu) pirmdien, 13.feburārī, preses brīfingā norādīja, ka Krievija plānojot Moldovā sarīkot valsts apvērsumu. Krievija iecerējusi ar opozīcijas protestiem, kā arī, iesaistot militāri sagatavotus cilvēkus un Krievijas, Baltkrievijas, Serbijas un Melnkalnes pilsoņus, uzbrukt valdības iestādēm un nomainīt varu valstī, sacīja prezidente.

Daukšts atzīmēja, ka prezidenti par apvērsumu parasti uzzina pēdējie,

bet, ja par apvērsumu ir zināms un paziņots publiski, to vairs nevar uzskatīt par apvērsumu. Politologa ieskatā, tā var būt Krievijas «piāra» akcija, lai maldinātu otru pusi.

Daukšts arī uzsver, ka situācija Moldovā ir sarežģīta un iespējami dažādi notikumu pavērsieni – ņemot vērā gan politisko sašķeltību, gan notikumus, kas saistīti ar nacionālo identitāti starp moldāviem un rumāņiem. Turklāt gagauzi sevi uzskata par atsevišķu tautu no Moldovas un vēlētos ieturēt «prokrievisku» noskaņojumu.

«Apvērsuma ideja virmo gaisā, bet, vai tā ir atklāta, grūti spriest. Iespējams, ka tas ir politisks solis, lai pārbaudītu modrību uz iespējamiem apvērsuma draudiem,» sacīja Daukšts. Taujāts, vai Krievija būtu gatava spert kādus soļus Moldovas virzienā, ņemot vērā karadarbību Ukrainā, ārpolitikas eksperts atzīmēja, ka patlaban neviens nevar prognozēt Krievijas vadoņu rīcību.

«Krievijā nav normāla situācija ar plānošanu vai kaut kādiem politiskiem mērķiem. Neviens pasaulē patlaban nevar precīzi pateikt, ko domā režīma vadoņi,» sacīja Daukšts.

Lasiet arī: Latvija nav izsludinājusi starptautiskajā meklēšanā omonieti, kurš darbojās Piedņestrā un Doņeckā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas