SAB jautājumā par pilsonības iespējamo atņemšanu Avenam ņems vērā ASV noteiktās sankcijas

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) savā atzinumā par Latvijas pilsonības iespējamo atņemšanu Vladimiram Putinam pietuvinātajam Pjotram Avenam ņems vērā ASV noteiktās sankcijas.

Informācija par ASV sankcijām tiks ņemta vērā, sagatavojot SAB atzinumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei par Latvijas pilsonības iespējamo atņemšanu Avenam, teikts SAB tviterī publicētajā informācijā.

SAB atzīmē, ka saistībā ar Avena iegūto Latvijas pilsonību iepriekš ir iniciējis saziņu un informācijas iegūšanu, sadarbojoties ar citu valstu kompetentajām iestādēm.

Iepriekš jau vēstīts, ka Finanšu ministrija noteikusi sankcijas Krievijas miljardieriem, Krievijas Alfa Bank dibinātājiem un akcionāriem Pjotram Avenam un Mihailam Fridmanam.

Viņi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā pameta valsti, tomēr nonāca Eiropas Savienības (ES) un Apvienotās Karalistes sankciju sarakstos.

Arī pašai bankai ir piemērotas ES un ASV sankcijas.

Viņu vārdi parādījušies Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) publicētajā atjauninātajā ASV sankcijām pakļauto personu sarakstā.

Lielbritānijas valdība Fridmanu un Avenu dēvē par “prokremliski noskaņotiem oligarhiem”, kas cieši saistīti ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. ES sankciju sarakstā Avens nodēvēts par vienu no Putinam tuvākajiem oligarhiem, kurš aktīvi sniedzis materiālu vai finansiālu atbalstu Krievijas lēmumu pieņēmējiem, kas ir atbildīgi par Krimas aneksiju vai Ukrainas destabilizāciju, un guvis no tiem labumu.

ASV sankcijas ir piemērotas arī citam Alfa Group akcionāram Aleksejam Kuzmičovam.

Turklāt ASV Finanšu ministrija noteica sankcijas pret Fridmana partneri un investīciju grupas LetterOne Holdings (L1) līdzīpašnieku Germanu Hanu.

Tajā pašā laikā ministrija atsevišķi norāda, ka tās noteiktās sankcijas neattiecas uz LetterOne Holdings grupu.

Ministrijas paziņojumā teikts, ka ASV sankcijas piemērotas arī Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju palātai.

Lasiet arī:Zelenskis atlaiž visus reģionālos kara komisārus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas