SAB rūpīgi vērtēs jaunievēlētos deputātus pielaides valsts noslēpumam piešķiršanā

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, Satversmes aizsardzības birojs (SAB) sola ļoti rūpīgi vērtēt jaunievēlētos deputātus pielaides piešķiršanai valsts noslēpumam, atsaucoties uz drošības struktūrām, vēsta retv.lv.

Valsts drošības dienests (VDD) un Satversmes aizsardzības birojs (SAB) kandidātus vēl vētīs, taču SAB ReTV ziņām norādījis, ka šogad deputātus īpaši vērtēs, ņemot vērā šā brīža ģeopolitisko situāciju.

Teorētiski tas nozīmējot, ka daļa Saeimā ievēlēto parlamentāriešu nevarēšot piedalīties vairākās Saeimas atbildīgās komisijās.

Saeimas komisijas, kurās nepieciešama pielaide valsts noslēpumam, ir Nacionālās drošības komisija, Ārlietu komisija, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija. Lai iegūtu pielaidi, to vērtē VDD un gala lēmumu pieņem SAB.

«Šajos apstākļos, kādi patlaban ir pasaulē un mūsu reģionā, skaidrs, ka tas atstāj savu iespaidu, tāpēc ļoti, ļoti rūpīgi tiks skatīts katrs pieteikums, katra prasība un katra persona,» saka SAB pārstāve Ieva Dzelme-Romanovska.

Savukārt kādreizējais ministru prezidents un Nacionālās drošības komisijas vadītājs Māris Kučinskis (AS) ReTV pieļāva, ka

pielaides varētu nesaņemt teju vai visi ievēlētie no partijas Stabilitātei!, ņemot vērā vismaz atsevišķu topošo šīs partijas deputātu publiskus izteikumus.

Kučinskis atklāja, ka vajadzības gadījumā pārbaudes veic arī Valsts ieņēmumu dienests un Militārās izlūkošanas dienests. 

Kučinskis norādīja arī uz Aināru Šleseru, kurš pārstāv partiju Latvija pirmajā vietā. «Mēģināšu būt ļoti, ļoti korekts, tāpēc teikšu, ka viņu skatīs ar īpašu rūpību,» teica Kučinskis.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka 14.Saeimā ievēlēti septiņi politiskie spēki – Jaunā vienotība (JV) – 26 mandāti, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – 16 mandāti, Apvienotais saraksts (AS) – 15 mandāti, Nacionālā apvienība (NA) – 13 mandāti, Stabilitātei! (S!) – 11 mandāti, Latvija pirmajā vietā (LPV) – 9 mandāti un Progresīvie (P) – 10 mandāti.

Saeimas vēlēšanas izrādījās liktenīgas valdošās koalīcijas politiskajiem spēkiem Attīstībai/Par! un Konservatīvajiem, kā arī krievvalodīgo elektorāta ilggadējai līderei Saskaņai, kas nespēja pārvarēt 5% vēlēšanu barjeru un palika ārpus nākamā parlamenta sasaukuma.

Lasiet arī: Solovjova krievu propagandas raidījumā slavē Lembergu un viņa pozīciju pret NATO

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas