Saeimas Ārlietu komisija aicina tiesāt kara noziedzniekus

Savā trešdien, 7.decembrī, pieņemtajā paziņojumā komisija stingri atbalsta Starptautiskās Krimināltiesas uzsākto izmeklēšanu nolūkā apzināt un saukt pie atbildības tos, kuri Ukrainas teritorijā pastrādājuši kara noziegumus un noziegumus pret cilvēci.

«Ārlietu komisija paziņojumā iestājas par to, ka papildus Starptautiskajai Krimināltiesai – kas nevar īstenot jurisdikciju par agresiju pret Ukrainu – ir izveidojams īpašs starptautisks tribunāls, lai vainīgie tiktu saukti pie atbildības par starptautisko noziegumu – agresiju –, ko Krievijas Federācija uzsākusi šā gada 24.februārī ar pilna mēroga militāru iebrukumu suverēnās Ukrainas teritorijā,» pieņemtā dokumenta būtību skaidroja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA).

Deputāti vienojās lūgt izskatīt šo paziņojumu Saeimas ceturtdienas, 8.decembra, sēdē.

Parlamentārieši pievienojas Ukrainas parlamenta, līdzīgi domājošu valstu un starptautisko organizāciju aicinājumiem atzīt Krievijas režīmu par teroristisku un Krieviju – par terorismu atbalstošu valsti un mudina starptautisko sabiedrību pieņemt līdzīgus paziņojumus.

Paziņojumā komisija aicina Eiropas Savienību (ES) iekļaut Krievijas militāro privātuzņēmumu Vāgnera grupa terora aktos iesaistītu personu, grupu un organizāciju sarakstā. Eiroatlantiskā kopiena un tās partneri aicināti īstenot visaptverošu Krievijas starptautisku izolāciju, tostarp attiecībā uz dalību tādās starptautiskās struktūrās kā ANO Drošības padomē. Tāpat ES dalībvalstis aicinātas turpināt identificēt un novērst Krievijas diplomātisko pārstāvniecību aizgādībā un vadībā veiktas darbības, kas nav savienojamas ar diplomāta statusu.

Deputāti iestājas par nepieciešamību ES līmenī izstrādāt tādu tiesisko režīmu, kas ļautu ES dalībvalstīm izmantot iesaldētos Krievijas aktīvus Ukrainas atjaunošanai un kompensāciju piešķiršanai Krievijas agresijas upuriem.

Lasiet arī: ANO: Krievijas spēki kara sākumā nogalinājuši simtiem civiliedzīvotāju

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas