Saeimas Juridiskā komisija neatbalsta ministru biedrus un jauno ministriju

Saeimas Juridiskā komisijas vairākums šodien, 24.novembrī, neatbalstīja likumu grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā un Ministru kabineta iekārtas likumā, kas ļautu ieviest ministru biedru un jaunas ministriju.

Komisijas sēdē par likumprojektiem balsoja pieci koalīcijas deputāti, bet pret bija seši opozīcijas deputāti. Taču Saeimas Kārtības rullis paredz iespēju, ka likumprojekta iesniedzēji – topošās koalīcijas deputāti – var komisijā noraidīto likumprojektu lūgt tomēr iekļaut izskatīšanai Saeimas sēdē. Koalīcijas deputātiem nav vairākuma Juridiskajā komisijā, toties ir vairākums Saeimā.

Uz šādu iespēju – likumprojektu autoriem lūgt skatīt likumprojektus parlamentā – norādīja Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV). To pieļāva arī deputāts Māris Kučinskis (AS), kurš pats ir viens no likumprojekta virzītājiem un komisijas sēdē pamatoja grozījumu nepieciešamību. Arī Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis uzsvēra, ka no sava kā ierēdņa skatījuma redz, ka ministru biedru ieviešana palīdzēs risināt esošās problēmas.

Vēl nav droši zināms, kad par grozījumiem varētu turpināt lemt Saeima. Kā viena no iespējām izskanējusi parlamenta sēdi sasaukt jau šodien, 24.novembrī, dienas otrajā pusē. Tas gan būtu atkarīgs arī no tā, vai līdz tam būs saņemts atbilstoši Kārtības rullim nepieciešamais finanšu ministra atzinums.

Deputāts Atis Švinka (P) komisijas sēdē uzsvēra, ka Klimata un enerģētikas ministrijai būtu jāuztic atbildība arī pār vides jomu. Deputāte Daiga Mieriņa (ZZS) norādīja, ka Valsts kanceleja neesot sniegusi pietiekamu informāciju.

Ir minēts tikai viens skaitlis – ap 100 000 eiro – par jaunā ministra posteņa izmaksām.

Politiķe pauda, ka, atbilstoši pieredzei darbā pašvaldībā, bez skaidras informācijas par izmaksām viņa šādus lēmumus savā Ādažu novadā nevarētu pieņemt.

Atbalstu grozījumiem pauda Valsts prezidenta kancelejas pārstāvis. Savukārt Saeimas Juridiskā biroja pārstāvis Gatis Melnūdris cita starpā vaicāja, vai ir izdiskutēta iespēja ministru biedru veidošanas vietā paplašināt parlamentāro sekretāru funkcijas.

Kā ziņots, likumā paredzēts noteikt, ka ministra biedrs pārzina atsevišķas nozares un politikas jomas un ka ministra biedram būs padomdevēja tiesības valdības sēdēs. Ministru biedrus iecels Ministru prezidents, un valdības vadītājs to varēs darīt pēc attiecīgās jomas ministra priekšlikuma. Tāpat izskatīšanai komisijās nodoti grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredz izveidot jaunu – klimata un enerģētikas ministra – amatu.

Lasiet arī: Komisijās iesniegti grozījumi likumos, ar kuriem ieviestu jauno ministriju un koalīcijas ieceri par ministra biedru

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas