Saeimas komisija aicinās valdību atkārtoti izvērtēt augstāko amatpersonu algu iesaldēšanu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 21.decembrī, vienojās aicināt Ministru kabinetu atkārtoti izvērtēt valsts augstāko amatpersonu atalgojuma sistēmu un līdz nākamā gada 15.aprīlim sniegt ziņojumu Saeimai, vēsta parlamenta preses dienests.

Lēmuma projekts par uzdevumu valdībai vēl jāskata Saeimas sēdē. 

Komisijā lēmums pieņemts, izskatot kolektīvo iesniegumu par algu iesaldēšanu augstākajām valsts amatpersonām, ko parakstījuši 10 434 pilsoņi.

Iniciatīvas autori iesniegumā aicinājuši iesaldēt Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētāja, Ministru prezidenta, parlamentāro sekretāru, ministru un Saeimas deputātu algas līdz brīdim, kad būs stabilizējusies ekonomiskā situācija – apturēts inflācijas kāpums, inflācija samazināta līdz samērīgam līmenim, kā arī ir pārvarēta krīze, kas saistīta ar gāzes un elektrības cenu kāpumu. 

Kā norāda komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns (ZZS), no nākamā gada saskaņā ar atlīdzības likumā noteikto gaidāms atalgojuma pieaugums augstākajām amatpersonām, tostarp deputātiem.

«Būtiski, ka pirms trim gadiem 13.Saeima bija lēmusi līdz savu pilnvaru termiņa beigām deputātu algas nepaaugstināt un saglabāt 2019.gada līmenī. Taču no jaunā gada atbilstoši likumam atalgojums 14.Saeimas deputātiem automātiski pieaugs,» norāda Vucāns.

Pēc Vucāna teiktā, šī iemesla dēļ komisija vienojās aicināt valdību izvērtēt līdzšinējo atalgojuma sistēmu atbilstoši pašreizējiem ekonomiskajiem apstākļiem valstī un par to sniegt ziņojumu parlamentam.

Lasiet arī: Neatbalsta minimālās algas celšanu būvniecības nozarē 2023.gadā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas