Saeimas komisija atbalsta finansējuma piešķiršanu pareizticīgo baznīcas renovācijai

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien atbalstīja 350 000 eiro piešķiršanu Svētās Trīsvienības – Dievmātes atdusas pareizticīgo baznīcas renovācijai. Tās centrālais kupols ir kritiskā stāvoklī. 

Tieslietu ministrijas (TM) projekta mērķis ir nodrošināt finanšu līdzekļus steidzami nepieciešamajiem darbiem baznīcas renovācijai – atbilstoši Latvijas Pareizticīgo baznīcas iesniegtajai tāmei un Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē saskaņotajam risinājumam.

Šī ir viena no kultūrvēsturiski vērtīgākajām Rīgas baznīcām.

Tā ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Šobrīd baznīcas centrālais kupols ir kritiskā stāvoklī, un šajā gadā baznīcā ir uzsākti centrālā kupola renovācijas darbi un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Sakrālā mantojuma saglabāšanas programmas laikā ir piešķirti līdzekļi 85 000 eiro apmērā.

Līdzekļi tiks pārdalīti no TM budžeta apakšprogrammas Ieslodzījuma vietu būvniecība uz Kultūras ministrijas budžeta programmu Kultūras mantojums. Par šo līdzekļu pārdali būs nepieciešams arī Saeimas balsojums.

Lasiet arī: Saeimas komisija atbalsta 14,2 miljonu eiro pārdali Covid–19 vakcīnu izdevumiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas