Saeimas priekšsēdētājs viesojas Kijivā, sola palīdzēt «aizvērt elles vārtus»

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS) un viņa vadītā delegācija ceturtdien, 12.janvārī, ieradās Ukrainas galvaspilsētā Kijivā, lai klātienē paustu Latvijas atbalstu un solidaritāti Ukrainas tautai, ziņo parlamenta preses dienests.

Viņš tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un kolēģi, valsts parlamenta – Verhovna Radas – priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku, kā arī uzrunāja tā deputātus. 

Saeimas priekšsēdētājs no parlamenta tribīnes ukrainiski uzrunāja Verhovna Radas deputātus, paužot cieņu ukraiņu valodai, kā arī cilvēkiem, kas, nonākuši Latvijā, no pirmās dienas apņēmīgi mācās latviešu valodu.

E.Smiltēns sacīja, ka «patiesībā Padomju Savienība beidzot pa īstam sabrūk tikai tieši tagad. Tā sagrūst mūsu acu priekšā Ukrainas kara laukos un mūsu sirdīs, ģeopolitiski un cilvēciski». Saeimas priekšsēdētājs atzīmēja, ka Padomju Savienība sabrūk simboliskā laikā, tieši simtajā gadā, kopš tās radīšanas dienas.

Krievijas asinskārais diktators bija iecerējis atdzīvināt PSRS vēl atbaidošākā formā, atverot elles vārtus uz Ukrainas zemes.

«Šos vārtus aizvērt kopīgiem spēkiem nu jau ir visas civilizētās pasaules pienākums,» uzsvēra Smiltēns.

«Jūsu spēks ļauj mums pašu mājās paveikt lietas, ko esam atlikuši gadiem, spert platus soļus prom no padomju mantojuma, no kaimiņa impēriskās ietekmes, no pagātnes tumšā smaguma, likvidēt okupācijas simbolus. Iegūstot īstu brīvību un ļaujot saliedēties kopīgam atbalstam Ukrainai,» pauda Saeimas priekšsēdētājs, īpaši uzsverot mūsu cilvēku plašo solidaritāti un iesaisti. «Katru dienu no Latvijas tiek sūtītas palīdzības kravas. Tas skaidri pasaka, ka runa nav tikai par politiku vai starpvalstu attiecībām. Runa ir par kaut ko daudz būtiskāku. Par to, kas nāk no cilvēku sirdīm, no pašiem cilvēcības pamatiem. Par dziļi sakņotām kopīgām vērtībām, par to, ka zinām, kas ir labs un kas ļauns, kur taisnība, kur meli. Un cilvēki Latvijā to zina,» apliecināja Smiltēns.

E.Smiltēns apliecināja, ka Latvijas politiskais, militārais, finansiālais, humanitārais un cilvēciskais atbalsts turpināsies. «Lai cik tas maksātu un cik ilgs laiks tam būtu nepieciešams. Mēs un mūsu partneri vienā, skaidrā un noteiktā balsī sakām – mēs nenogursim,» uzsvēra Saeimas priekšsēdētājs.

Turpinot vizīti Ukrainā, Saeimas delegācija tikās ar ārlietu ministru Dmitro Kulebu un premjerministru Denisu Šmihaļu. Ukrainas valdības vadītājs pauda Latvijai pateicību par izpratni, ka apjomīgs atbalsts Ukrainas rekonstrukcijai ir nepieciešams jau patlaban, negaidot kara beigas. Saeimas preses dienests atgādina, ka mūsu valsts jau aktīvi iesaistās dzīvojamā fonda atjaunošanas projektos Čerņihivas apgabalā. 

Viņu vizītē Ukrainā pavada Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds, kā arī Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu vadītājs Jānis Skrastiņš.

Lasiet arī: Karš Ukrainā: Turpinās asiņainas cīņas ap Soledaru un Bahmutu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas