Karš Ukrainā: Turpinās asiņainas cīņas ap Soledaru un Bahmutu

Ukraina ziņo, ka tās karavīri turpina cīnīties Soledarā, kurā joprojām atrodas arī vairāk nekā 500 civiliedzīvotāju, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien, 12.janvārī, informēja, ka ukraiņu karavīri joprojām turpina cīnīties Soledarā un rada ievērojamus zaudējumus ienaidnieka armijai, tomēr nesniedza sīkāku informāciju. Viņš norādīja, ka Ukrainas armijas vadība apspriedusi papildspēku nepieciešamību gan sāls raktuvju pilsētā, gan apkārtējās pilsētās, un plāno rīcību nākamajām dienām.

Krievijas algotņi Vāgnera grupa ziņo, ka pēc smagām cīņām ir ieņēmusi Soledaru, tomēr Maskava pagaidām atturas oficiāli izziņot panākumus. Krievijas ieceltais vietvaldis Andrejs Bajevskis sacījis: «Šobrīd Soledarā vēl palikušas atsevišķas pretošanās kabatas.» Reuters nav izdevies gūt neatkarīgu apliecinājumu aktuālajai situācijai.

Doneckas gubernators Pavlo Kiriļenko iepriekš ziņojis, ka sagrautajā pilsētā atrodas 559 civiliedzīvotāji, starp tiem arī 15 bērni.

Aģentūras Reuters rīcībā esošie lidrobota video no Ukrainas karavīru medicīniskās evakuācijas rāda pamestas ielas, kurās palikušas vien dažas smagi bojātas ēkas, saspridzinātas koku atliekas un visu pārklājoši gruveši. 24 gadus vecs ukraiņu karavīrs pozīcijās netālu no Soledaras teica:

«Situācija ir sarežģīta, bet stabila. Mēs turamies pretī ienaidniekam… Mēs cīnāmies pretī.»

ASV amatpersonas apšauba Krievijas uzvaras nozīmi, pat ja ziņas par to ir patiesas. Soledara atrodas nedaudz vairāk kā desmit kilometru attālumā no Bahmutas, un šajā apkārtnē jau vairākus mēnešus notiek asiņainas kaujas, kas nodēvētas par «gaļasmašīnu». Baltā nama pārstāvis Džons Kirbijs (John Kirby) norādīja: «Pat ja Soledara un Bahmuta nonāk krievu rokās, tam nebūs stratēģiska iespaida uz karu kā tādu. Tas noteikti neapturēs ukraiņus un neliks viņiem atkāpties.»

Grupas «Informatīvā pretošanās» militāri politisko jautājumu apskatnieks Oleksandrs Kovalenko sacīja, ka kaujas pie Soledaras ir mazinājušas spiedienu uz stratēģiski nozīmīgāko Bahmutu. «Soledara ir izpildījusi savu svarīgāko lomu – uz turieni devušies un tikuši iznīcināti liels skaits krievu karavīru,» sacīja Kovalenko un piebilda, ka Soledaras sāls raktuves varētu kalpot kā slēptuves krievu spēkiem, ja tiem izdosies pilsētu ieņemt.

Lasiet arī: Karš Ukrainā: Kaujas Soledarā nerimstas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas