Sākas būvdarbi Ģenerāļa Radziņa krastmalā, tie ilgs visu gadu

Rīgas dome ziņo, ka janvāra beigās vai «tuvākajās nedēļās» sāksies būvdarbi Rail Baltica trases integrēšanai Rīgas centra infrastruktūrā. Centrālās stacijas apkārtnē līdz gada beigām pārveidos trīs krustojumus un izbūvēs gājēju, velobraucēju un sabiedriskā transporta infrastruktūru.

Būvdarbu zona aptver visu Ģenerāļa Radziņa krastmalu no 13.janvāra līdz Jēzusbaznīcas ielai, kā arī Rīgas autoostai un Centrāltirgum piegulošās teritorijas. Šajā teritorijā tiks pārbūvēts Ģenerāļa Radziņa krastmalas, 11.novembra krastmalas un 13.janvāra ielas krustojums, tāpat arī – Ģenerāļa Radziņa krastmalas un Turgeņeva ielas krustojums un Ģenerāļa Radziņa krastmalas un Puškina ielas krustojums.

Papildus iepriekš minētajiem krustojumiem ir paredzēts pārbūvēt arī Timoteja un Turgeņeva ielu krustojumu un Gogoļa ielas un Gaiziņa ielas krustojumu. Pārbūve šo teritoriju pārvērtīs teju pilnībā, savā ziņā nošķirtas Rīgas daļas tā kļūs par pilsētas asinsritē pilnvērtīgi integrētu vidi, teikts domes paziņojumā.

Līdz gada beigām būvdarbus plāno pabeigt.

Projekta ievaros tiks veikta Ģenerāļa Radziņa krastmalas pilna pārbūve, kas ietver visas apakšzemes un citas inženiertehniskās komunikācijas – tiks atjaunoti ārējie ūdensvada un kanalizācijas tīkli, gāzes apgādes sistēmas, elektroapgādes un sadales tīkli. Gogoļa ielā tiks mainīti arī siltumapgādes tīkli.

Pēc tam Ģenerāļa Radziņa krastmalā visā tās garumā tiks izbūvēta pilna ielas konstrukcija. Visā posmā tiks atjaunots veloceļa segums, kā arī izbūvēta gājēju velosipēdistu rampa, kas savienos Maskavas ielu ar plānoto Rail Baltica dzelzceļa tiltu pār Daugavu. Visā infrastruktūras pārbūvei paredzētajā zonā projekts paredz gājējiem un velosipēdistiem drošākus pārvietošanās risinājumus, vides labiekārtošanu un apzaļumošanu.

Gājēju tunelis Gogoļa ielā pie Centrāltirgus tiks pārbūvēts par velosipēdu novietni.

Maskavas un Gogoļa ielās projekts paredz arī tramvaja un trolejbusu kontakttīklu pārbūvi. Projekta ietvaros tiks pārbūvēti divi tilti pār pilsētas kanālu – Maskavas ielā un Ģenerāļa Radziņa krastmalā. Pie pilsētas kanāla būvdarbi notiks arī blakus teritorijai, kur agrāk atradās tirdzniecības centrs Titāniks. Lai nodrošinātu pieeju kanālmalai, tiks izbūvētas kāpnes, panduss un piestātne.

Dome līgumu par šiem darbiem noslēdza ar konkursā uzvarējušo pilnsabiedrību RBBL (tajā apvienojušies uzņēmumi SIA Binders, AS LNK Industries un SIA Nordes Būve. Būvuzraudzību veiks SIA Firma L4. Kopējais projekta budžets ir 28 miljoni eiro, un tā ielāko daļu veido Kohēzijas fonda finansējums – 23,8 miljoni eiro, bet pašvaldības un valsts budžeta dotācija ir 4,2 miljoni eiro.

Lasiet arī: Līdz maija beigām ir slēgts Gustava Zemgala gatves posms Purvciemā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas