Saldējuma Слава Україні pārdošanas ieņēmumi palīdz Ukrainas bērniem

Latvijā piena pārstrādes un saldējuma ražošanas uzņēmums Food Union (FU) šī gada pavasarī sāka ražot Ukrainas solidaritātes saldējumu – ar plūškoka, rudzupuķu un safrāna garšām. Tā nosaukumam tika izvēlēts Ukrainas suverenitātes un pretestības simbols – uzruna «Слава Україні!».

Aukstais gardums Ukrainas karoga krāsās šovasar izpelnījies saldējuma cienītāju atzinību, ļaujot uzņēmumam – ar Ziedot.lv atbalstu – nodot 15 tūkstošus eiro Ukrainas labdarības fondam Голоси дітей (Bērnu balsis).

Vasaras laikā Слава Україні saldējumu 0,850 litru iepakojumā bija iespējams iegādāties paša FU internetveikalā, kā arī mazumtirdzniecības vietās, kas atsaucās šī labdarības produkta tirdzniecībai. Viens eiro no katra saldējuma iepakojuma pārdošanas tika novirzīts fondam Bērnu balsis. Savukārt porcijās, as domātas vienam cilvēkam, to bija iespējams iegādāties uzņēmuma ražotā saldējuma asaras tirdzniecības vietās Rīgā un Jūrmalā. Tajās, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, Ukrainas iedzīvotāji saldējumu saņēma bez maksas.

«Tūkstošiem bērnu un vecāku Ukrainā nepieciešama tūlītēja palīdzība – gan psiholoģiska, gan humāna. Mūsu psihologi katru dienu strādā ar evakuētiem un nošķirtiem bērniem, bērniem ar trauksmi, panikas lēkmēm, bailēm. Pateicoties nevienaldzīgu cilvēku ziedojumiem, mēs varam ātri reaģēt uz akūtām vajadzībām.

Par saņemtajiem līdzekļiem paplašināsim savu klātbūtni valsts dienvidos, kur ir daudz deokupētu teritoriju.

Tur uzsāksim mobilo psihologu komandu darbu krīzes konsultēšanai un atbalstīsim ģimenes ar pamata humāno palīdzību,» stāsta fonda Bērnu balsis līdzdibinātāja Olena Rozvadovska.

FU vadītājs Centrālās un Austrumu Eiropas valstīs Sergejs Beshmeļņickis uzsver: «Ukrainai veltīta saldējuma radīšanas idejas pamatā bija vēlme sagādāt prieku cilvēkiem, īpaši bērniem, kuri cieta no Krievijas agresijas un kuriem tika atņemtas mājas un ierastā dzīve. Food Union komandas darbs saldējuma izstrādē un mazumtirdzniecības vietu atbalsts ļāva ātri īstenot projektu un atbalstīt Ukrainas bērnus šajā grūtajā laikā. Mēs īstenojam arī citas iniciatīvas mērķtiecīgai palīdzībai Ukrainas iedzīvotājiem gan Latvijā, gan Ukrainā.» 

«Krievijas iebrukums ir nozadzis bērnību katram Ukrainas bērnam. Pateicamies Food Union un ikvienam, kas iegādājās īpašos Слава Україні saldējumus, jo ziedojumi ļaus palīdzēt visneaizsargātākajiem kara upuriem – Ukrainas bērniem!» atgādina Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Papildus tirdzniecībai, zili-dzeltenais saldējums bez maksas joprojām ir pieejams kara bēgļu Rīgas atbalsta centrā un Ukrainas iedzīvotāju dienas centrā Common Ground. Jau pirmajā nedēļā kopš Krievijas agresijas FU sniedz atbalstu un palīdzību ukraiņu tautai gan Latvijā, gan Ukrainā. No 9.marta uzņēmums ikdienā Rīgas atbalsta centram ukraiņiem piegādā svaigus piena produktus. Katru dienu centrā tiek paēdināti aptuveni tūkstoš cilvēku. Tāpat FU uz Ukrainu nosūtīja vairākas kravas automašīnas ar piena pulveri un piena dzērieniem.

Lasiet arī: Lāčplēša dienā Ukrainas atbalstam pāris stundās saziedots ap divām tonnām sveču

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas