Sanktpēterburgas deputāti aicina apsūdzēt Putinu valsts nodevībā

Sanktpēterburgas Smoļņinskojes pašvaldības padomes deputāti Krievijas Valsts domei nosūtījuši aicinājumu apsūdzēt valsts nodevībā Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, uzskatot, ka lēmums sākt karu Ukrainā rada apdraudējumu Krievijai un tās iedzīvotājiem.

Aicinājumu sociālajā vietnē Twitter nopublicējis deputāts Dmitrijs Paļuga.

Dokumentā norādīts, ka kara rezultātā tiek iznīcinātas Krievijas armijas kaujas vienības, kā arī dzīvību zaudē un par invalīdiem kļūst jauni un darbspējīgi Krievijas pilsoņi, vēsta Unian.

Tāpat cieš Krievijas ekonomika, savukārt Krievijas robeža ar NATO valstīm pieaugusi vairāk nekā divas reizes, teikts dokumentā.

Deputāti uzsver, ka izvirzītais mērķis “demilitarizēt Ukrainu” izraisījis pretēju efektu. Ukraina ir saņēmusi mūsdienīgu militāro tehniku un līdzekļus vairāk nekā 38 miljardu dolāru apmērā, kas pārsniedz Polijas un Kanādas valsts aizsardzības budžetus, teikts paziņojumā.

Deputāti uzskata, ka Putina lēmums iebrukt Ukrainā radījis draudus Krievijas drošībai un tās pilsoņiem, aicinot Krievijas Valsts domi izvirzīt apsūdzību pret Putinu un atcelt viņu no prezidenta amata.

Lasiet arī: Ar likumu pasludināta Latvijas Pareizticīgās baznīcas neatkarība

Kopš 24.februāra, kad agri no rīta Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, dzīvību zaudējuši aptuveni 51 900 krievu karavīru, 9 000 Ukrainas karavīru un 382 bērni. Kara dēļ dati nav pārbaudāmi. Bēgļu gaitās devušies vairāki miljoni cilvēku, no tiem Latvijā reģistrēti 37 629.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas