Sāremā iedzīvotāji Ukrainai dāvina pasta automašīnas

Igaunijas salas Sāremā iedzīvotāji uz Ukrainu nosūtījuši pusduci automašīnu, kas iepriekš izmantotas pasta piegādei, raksta Igaunijas medijs ERR News.

Busiņus ziedojuši vietējie iedzīvotāji un tie nonāks Izjumā, kas ir viena no kara vissmagāk skartajām vietām Ukrainā. Tos piegādās ar kravas automašīnu, un arī busiņi ir piepildīti ar ziedotajām mantām, kas savāktas, domājot par ziemas apstākļiem. Ziedojuma organizētāja Jānika Tītsone (Jaanika Tiitson) raidījumam Aktuaalne kaamera sacīja: «Kā redzat, busiņi ir nošķiebušies no svara. Mēs tajos esam salikuši arī visai smagas mantas. Piemēram, akumulatorus, LED spuldzes, silto apakšveļu un dažādu veidu sildītājus.»

Kopējā sūtījuma vērtība ir ap 30 000 eiro, un to komplektēja nedēļas garumā, iesaistot gan privātpersonas, gan Sāremā uzņēmējus. Uz salas kopš Krievijas iebrukuma dzīvo arī ukraiņi, kuri bija spiesti pamest savas mājas, un ziedojumu vākšana piesaistīja arī viņu uzmanību, īpaši pēc tam, kad uz busiņiem tika uzlīmētas Ukrainas pasta pazīšanās zīmes. Viena no ukrainietēm, Nataļja, sacīja: «Mēs redzējām busiņu ar Ukrainas pasta uzlīmēm. Bijām ļoti satrauktas un centāmies arī uzzināt, vai Ukrainas pastam tagad šeit būs filiāle.»

Kravas auto šoferis Aivo, kas kopš kara sākuma jau nogādājis apmēram 400 transportlīdzekļus no Igaunijas uz Ukrainu, teica: «Tie, kas dodas vākt mantas, jau ir cits līmenis, un es to saku ar asarām acīs.

Viss, kas atrodas šajā mašīnā, lai cik liels vai mazs tas būtu, ir patiešām vajadzīgs. Ir lieliski, ka vari palīdzēt.»

Vienā no busiņiem atrodas arī īpašs sūtījums – Sāremā iedzīvotāju dāvana Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim.

PostEurop vadītāja Maire Lodja (Maire Lodja) norādīja, ka šādi busiņi Ukrainā ir ļoti gaidīti, un palīdzēs kara plosītajai valstij.

Lasiet arī: Igaunija uz fronti nosūta mobilo saunu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas