Igaunija uz fronti nosūta mobilo saunu

Igaunija uz fronti Ukrainā nosūta mobilo saunu, kas gan ļaus uzlabot sadzīves apstākļus, gan uzlabos karavīru morāli, raksta Igaunijas medijs ERR News.

Igaunijas televīzijas raidījums Aktuaalne kaamera ziņo, ka komplektācijā ir veļas mazgātava, sauna un duša, un tas viss ievietots divās militārajās kravas automašīnās. Saunas aprīkojuma prezentācijā klāt bija arī bijušais Latvijas Saeimas deputāts Juris Jurašs, kurš tagad dien Ukrainas spēku brīvprātīgo bataljonā. Jurašs Igaunijas raidījumam sacīja: «Frontē tagad ir ļoti auksti un tur ir ļoti netīrs, un tas skar visus. Šī būs lieliska Ziemassvētku dāvana visiem frontē esošajiem.»

Mobilās saunas tiks nosūtītas Ukrainas spēku brīvprātīgo bataljonam Karpatskij sič, kas frontē atrodas jau kopš marta, un radīs iespēju kara apstākļos gan nomazgāties, gan sasildīties. Sīms Nelliss (Siim Nellis) uzraudzīja mobilās saunas veidošanu un raidījumam skaidroja:

«Tas ir funkciju komplekss, kas piedāvā iespēju vispirms sasildīties saunā, tad nomazgāties un atpūsties, un tajā pašā laikā karavīri var arī izmazgāt un izžāvēt savu apģērbu. Tas ir ļoti būtiski, lai saglabātu veselību un morāli.»

Saunas izmēri ļauj nedēļas laikā to izmantot līdz 400 karavīriem, un transportlīdzekļus iespējams arī nomaskēt un vajadzības gadījumā pārvietot uz frontes līnijas aizmuguri. Igaunijas amatpersonas sacīja, ka mobilās saunas nogādāšana uz Ukrainu aizņems apmēram divarpus dienas, bet ir izstrādāti plāni dažādiem scenārijiem, un padomāts arī par tehnisko atbalstu un pavadošajiem transportlīdzekļiem.

Kopš ziemas iestāšanās tiek plaši ziņots par saunu izmantošanu kara apstākļos.

Lasiet arī: Tallina Ukrainai ziedos 20 autobusus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas