Satiksmes ministrijas virzītajām prioritātēm 2023.gada budžetā atbalsta 42,5 miljonus eiro

Satiksmes ministrijas virzītajām prioritātēm – reģionālo un valsts autoceļu uzlabošanai, iedzīvotāju mobilitātes nodrošināšanai un dzelzceļa projekta Rail Baltica virzībai – 2023.gada budžetā Ministru kabinets atbalstīja 42,5 miljonus eiro.

Valsts nozīmes reģionālo un vietējo autoceļu pārbūvei un atjaunošanai nākamgad plānoti papildu 11,5 miljoni eiro, savukārt 2024.gadā šim mērķis papildu paredzēti 15 miljoni eiro, bet 2025.gadā – 17 miljoni eiro. 

Kā norāda satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA), finansējums autoceļu sakārtošanai ilgus gadus nav bijis pietiekošs. «Saprotu, ka papildu piešķirtie finanšu līdzekļi nerisinās visas problēmas, taču vienlaikus mums ir jānodrošina kvalitatīvi autoceļi, kas savieno pagastus ar novadu centriem. Reģionālo un vietējo autoceļu sakārtošana tiek veikta pakāpeniski,» pauž Vitenbergs.

Dzelzceļa infrastruktūras darbībai, lai nodrošinātu pasažieru pārvadājumus, piešķirti 18,3 miljoni eiro. Satiksmes ministrijā skaidro, ka finansējums dos iespēju stabilizēt uzņēmuma AS Latvijas dzelzceļš finanšu situāciju, kā arī uzturēt infrastruktūru un plānot tās attīstību. Arī nākamos divus gadus šim mērķim plānots tikpat liels finansējums.

Lasiet arī: Satiksmes ministrs uzsver, ka ostu reformā ir svarīgs uzņēmumu viedoklis

Reģionālo sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem zaudējumu segšanai budžetā plānotais finansējums ir 10 miljoni eiro. Arī nākamgad un 2025.gadā šim mērķim plānots tikpat liels finansējums. 

«Man ir svarīgi, lai varam nodrošināt iedzīvotāju mobilitāti un ērtu pārvietošanos visā valsts teritorijā. Valsts līdzfinansējums ir nepieciešams, lai iedzīvotāji par samērīgu maksu ar sabiedrisko transportu varētu nokļūt uz valsts attālākajiem reģioniem. Šajā jomā ir daudz izaicinājumu, bet sadarbībā ar visām iesaistītajām pusēm risinājums jārod,» norāda Vitenbergs.

Rail Baltica projekta nacionālo aktivitāšu īstenošanai piešķirts finansējums 2,38 miljoni eiro apmērā. Tas paredzēts Rail Baltica ritošā sastāva apkopes punkta Jaunmārupē projektēšanas uzsākšanai un Rīgas Centrālā Multimodālā transporta mezgla projektēšanas darbiem.

Lai nodrošinātu vienotu informatīvo telpu, 194 000 eiro apmērā paredzēts arī abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojumu tarifu pieauguma apmaksai. Tāpat 106 000 eiro finansējums piešķirts ceļa zīmēm lībiešu un latgaliešu valodā.

Kā uzsver satiksmes ministrs, ir jāstrādā, lai būtu kvalitatīvi ceļi reģionos, sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktība un pieejamība visā valstī, stiprinot dzelzceļu un sakārtojot reģionālo autobusu jomu.

«Tāpat šī brīža ģeopolitiskajā situācijā aktuāls ir drošības jautājums, tāpēc Rail Baltica projekta īstenošana ir mūsu prioritāte,» uzsver Vitenbergs.

Kā ziņots, valdība piektdien ārkārtas sēdē apstiprināja Finanšu ministrijas (FM) apkopoto un sagatavoto 2023.gada valsts budžeta piedāvājumu jaunām valdības prioritātēm un programmām.

FM informatīvajā ziņojumā teikts, ka šā gada valsts budžeta piedāvājums paredz papildu esošajām valsts programmām finansēt jaunas valdības prioritātes un programmas 710 miljonu eiro apmērā.

Sagatavotais budžeta piedāvājums valsts drošībai un ārpolitikai paredz atvēlēt 402 miljonus eiro, dzīves kvalitātes prioritātei – 162 miljonus eiro, konkurētspējai – 71 miljonu eiro, izglītībai – 45 miljonus eiro, bet enerģētikai, klimatam un videi – 31 miljonu eiro.

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas