Satiksmes ministrs uzsver, ka ostu reformā ir svarīgs uzņēmumu viedoklis

Jau pirms piektdien, 6. janvārī, paredzētās tikšanās ar lielo ostu pārstāvjiem un tajās strādājošiem uzņēmējiem satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) uzsver: viņam ir svarīgi uzklausīt šo cilvēku viedokli par ostu reformas tālāku virzību.

Tāpat ministrs sagaida priekšlikumus ostu reformas uzlabošanai, rakstīts ceturtdien, 5.janvārī, izplatītajā Satiksmes ministrijas paziņojumā. Viņa tikšanās ar Latvijas lielo ostu – Rīgas brīvostas, Ventspils brīvostas un Liepājas SEZ – pārvalžu vadītājiem un ostās strādājošiem uzņēmējiem paredzēta Rīgas brīvostā.

Vitenbergs uzsver, ka

ostām mūsu valsts tautsaimniecības attīstībā bija un būs nozīmīga loma.

«Pozitīvi ir tas, ka pēdējā laikā Latvijas ostās situācija uzlabojas. Tas liecina par ostās strādājošo uzņēmumu un ostu pārvalžu spēju pielāgoties jaunajiem ģeopolitiskajiem apstākļiem,» saka ministrs.

Eiropā sekmīgāk strādā tās ostas, kuru teritorijās attīstās ražošana. «Augsta pievienotā vērtība un stabili preču aprites kanāli ir virziens, kurā strādāt. Redzu labu potenciālu attīstībai, jo mūsu ostās joprojām ir pietiekoši lielas platības, kur attīstīt ražošanu, un ir interese no investoru puses,» atzīst satiksmes ministrs.

Tikšanās noslēgumā Jānis Vitenbergs plāno tuvāk iepazīties ar Rīgas brīvostas attīstības projektiem.

Lasiet arī: BNN vaicā | Uldis Pīlēns: «Mūsu politika un ierēdniecība darbojas pārāk fragmentēti»

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas