Sešās Latvijas pilsētās varēs bezmaksas pārbaudīt auto gatavību ziemas sezonai

No 12.novembra līdz 27.novembrim no pulksten 11.00 līdz 18.00 sešās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes, kurās vadītājiem būs iespēja noskaidrot, vai auto pilnvērtīgi sagatavots ziemas autoceļiem.

Rūpējoties par satiksmes drošību, bezmaksas auto pārbaudi piedāvā Drošas Braukšanas Skola (DBS) sadarbībā ar Circle K degvielas uzpildes stacijām. Kā norāda akcijas organizatori, katrs akcijas dalībnieks, kas veiks auto pārbaudi, saņems arī bezmaksas karsto dzērienu.

Kā stāsta DBS direktors Jānis Vanks, pirms ziemas sezonas katram autovadītājam būtu ieteicams pārliecināties par sava auto drošību un tehnisko stāvokli, ne tikai nomainot riepas, logu slotiņas un šķidrumu, bet arī pievēršot uzmanību mašīnas tehniskajam stāvoklim.

Pagājušajā sezonā līdzīgā akcijā tika pārbaudīti 300 automobiļi un vairāk nekā 80% gadījumos tika konstatēts nepietiekama lukturu spožuma intensitāte.

Pārbaužu laikā tiks noteikts, vai ziemas riepas ir darba kārtībā – nav vecākas par pieciem gadiem, kā arī riepu protektors seklākajā vietā nav mazāks par 4 līdz 5 milimetriem. Tāpat tiks pārbaudīta automašīnas akumulatora un lukturu darbība, slotiņu kvalitāte, kā arī tiks sniegta konsultācija par drošu braukšanu ziemas sezonā un veicamajiem priekšdarbiem.

Pēc pārbaudes autovadītāji saņems speciālistu slēdzienu, kas palīdzēs atbilstoši sagatavoties ziemas braukšanas sezonai.

Automašīnu bezmaksas pārbaudes notiks:

  • Rīgā 12.novembrī – Jāņavārtu ielā 21, Rīgā, LV-1073;
  • Jelgavā 13.novembrī – Brīvības bulv.1, Jelgavā, LV-3002;
  • Liepājā 19.novembrī – Esperanto ielā 2/8, Liepājā, LV-3400;
  • Ventspilī 20.novembrī – Rūpniecības ielā 4, Ventspilī, LV-3601;
  • Daugavpilī 26.novembrī – Ventspils iela 28,Daugavpils, LV-5404;
  • Valmierā 27.novembrī – Ausekļa ielā 26, Valmierā, LV 4201.

Lasiet arī: Pieaug pieprasījums pēc elektroauto; pieejams atbalsts to iegādei astoņu miljonu eiro apmērā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas