SM nākamā gada budžetā uzsvars būs virzībai uz zaļo kursu

Satiksmes ministrijas (SM) 2024.gada budžetā plānotie pasākumi dos pienesumu nozares prioritātēm – virzībai uz zaļo kursu, drošības un piekļūstamības nodrošināšanai, labas pārvaldības ieviešanai un starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai, uzskata ministrijā.

SM norāda, ka 2024.gada budžets ir 788 miljoni eiro, un finansējums paredzēts reģionālā sabiedriskā transporta attīstībai iedzīvotāju mobilitātes vajadzību nodrošināšanai, stiprinot dzelzceļu kā sabiedriskā transporta mugurkaulu, valsts autoceļu būvniecībai, kur lielāks uzsvars plānots drošības uzlabošanai un pieejamības veicināšanai, kā arī Rail Baltica projekta īstenošanas turpināšanai, pilnveidojot projekta pārvaldību.

Skaidrojot nākamā gada SM budžeta prioritātes, satiksmes ministrs Kaspars Briškens uzsver virzību uz zaļo kursu un pasākumu īstenošanu, kas veicinās ikdienas pārvietošanos ar sabiedrisko transportu.

Finansējums 235,8 miljonu eiro apmērā paredzēts dotācijām reģionālajam sabiedriskajam transportam, jaunu un mūsdienīgu elektrovilcienu iegādei un dzelzceļa infrastruktūras darbības nodrošināšanai.

Tāpat kā līdz šim, finansējums paredzēts braukšanas maksas atvieglojumiem konkrētām iedzīvotāju grupām,

tostarp bērniem bāreņiem valstspilsētu sabiedriskajā transportā. Nākamgad tiks turpināts darbs, lai ieviestu integrētu sabiedriskā transporta sistēmu, saskaņotus kustības grafikus un vienotus biļešu risinājumus.

2024.gadā budžets valsts autoceļu nozarei ir 334,5 miljoni eiro, tostarp finansējums pašvaldībām 47 miljoni eiro no Atveseļošanas fonda ielu remontam un pārbūvei Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros un budžeta mērķdotācijas 60 miljonu eiro apmērā. Plānota valsts autoceļu būvniecība un remonti, ieguldot 93 miljonus eiro.

Tāpat finansējums paredzēts ceļu satiksmes drošības uzlabošanai un mikromobilitātes infrastruktūras attīstībai. 

Rail Baltica projekta īstenošanai – projektēšanas un būvniecības darbiem – nākamgad plānoti 174,7 miljoni eiro, tostarp 115 miljoni eiro būs Eiropas Savienības finansējums. Projekta īstenošana ir stratēģiski svarīga reģionālās un starptautiskās savienojamības nodrošināšanai, vienlaikus arī nozares konkurētspējas stiprināšanai, norāda SM pārstāvji.

Lasiet arī: Bijusī “zaļzemnieku” finanšu ministe asi kritizē Rail Baltica vadību

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas