Smiltēns – jaunais Saeimas priekšsēdētājs

Balsojumā par 14.Saeimas priekšsēdētāju balsu vairākumu ieguvis politiskā spēka Apvienotais saraksts pārstāvis Edvards Smiltēns.

Uz šo amatu pretendēja arī partijas Stabilitātei! līderis Aleksejs Rosļikovs.

Balsu skaitīšanas komisijas pārstāvis Rihards Kols (NA) paziņoja, ka Smiltēna kandidatūru atbalstīja 82 deputāti, bet Rosļikova – 11.

Smiltēns pateicās deputātiem par pausto atbalstu, kā arī izteica pateicību iepriekšējās, 13.Saeimas priekšsēdētāja Inārai Mūrniecei (NA), kura kā viena no labākajām spīkerēm vēsturē profesionāli vadījusi Saeimas sēdes.

Jaunais Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra Mūrnieces parādīto konsekvenci un valstisko stāju, kā arī politiķes uzstādīto ļoti augsto latiņu parlamenta spīkera amatam, gan nodrošinot Saeimas darbu ļoti sarežģītos apstākļos, gan arī pārstāvot Latviju starptautiski. Līdzšinējās parlamenta priekšsēdētājas darbu uzskaitījumā Smiltēns atzīmēja arī parlamenta Analītiskā dienesta izveidi.

Smiltēns iepriekš ir darbojies arī 10.,11.un 12.Saeimas sasaukumā, kur viņš tika ievēlēts no partiju apvienības Vienotība. 2011.gadā politiķis ir iecelts Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra amatā, bet 2014.gadā – Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāra amatā. Smiltēns kandidēja uz vietu parlamentā arī 13.Saeimā no saraksta Latvijas Reģionu apvienība, taču iekļūšanai parlamentā nepieciešamo vēlētāju atbalstu šis politiskais spēks neguva.

2020.gadā jaunais Saeimas priekšsēdētājs kandidēja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās no Nacionālās apvienības saraksta. Tāpat kopš 2020.gada politiķis ir darbojies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka amatā.

Šodien 14.Saeimā ievēlētie deputāti sanāk uz parlamenta pirmo sēdi. Vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza Jaunā vienotība, kura 14.Saeimā ieguvusi 26 mandātus, tai seko Zaļo un zemnieku savienība ar 16, Apvienotais saraksts ar 15, Nacionālā apvienība ar 13, Stabilitātei! ar 11, Progresīvie ar desmit un Latvija pirmajā vietā ar deviņiem mandātiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas