Šogad ap 900 vadītāju pieķerti braucam smagā reibumā

Latvijā šogad desmit mēnešos par braukšanu reibumā aizturēti 2783 automašīnu un motociklu vadītāji, un tas ir par 791 vadītāju mazāk nekā gadu iepriekš – liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Tikai 759 gadījumos aizturētajiem tika noteikta administratīvā atbildība – tas nozīmē, ka viņi bijuši reibumā līdz pusotrai promilei. Savukārt 913 vadītāji bijuši reibumā virs pusotras promiles, kas nozīmē kriminālatbildības iestāšanos. Bez vadītāja apliecības aizturēti 1111 alkohola reibumā esošie braucēji.

Kopumā konfiscēti 708 transportlīdzekļi,

bet 1454 gadījumos piemērota naudas summas piedzīšana, kas atbilst transportlīdzekļa vērtībai vai daļai no tās.

Šogad 166 vadītāji aizturēti par braukšanu narkotiku reibumā, bet pērn tādi bijuši 122.

Jau ziņots, ka pērn novembrī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles. Kriminālatbildība paredzēta arī par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Turklāt tiek konfiscēts transportlīdzeklis, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes. Gadījumos, ja reibumā vadītais transportlīdzeklis pieder citai personai, tad no vainīgās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.

Lasiet arī: Dzērājšoferiem būs obligāti uzvedības korekcijas kursi vadītāja tiesību atgūšanai

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas